Derby dla Relaxu

03 września 2023, godz. 14:20, 269 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 2 września w spotkaniu 3 kolejki piłkarskiej B klasy zespół Mszczonowianki II przegrał w Bartnikach z Relaxem Radziwiłłów 0:4.

Spotkanie w pierwszych dziesięćiu minutach przebiegało pod dyktando zespołu miejscowego, który dość szybko objął prowadzenie w tym meczu. W 9 minucie po zagraniu Konrada Koziarskiego Jakub Gołębiowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem ze Mszczonowa i Relax objął prowadzenie 1:0 a a w 21 minucie powinno być już 2:0 ale po strzale głową Patryka Domańskiego jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało a do głosu zaczęli dochodzić też goście ze Mszczonowa, którzy powinni w tej cześci gry strzelić kilka bramek. Najlepszych okazji nie potrafili wykorzystać w 34 minucie Filip Kalina, w 43 minucie Wiktor Wojtczak, który uderzył piłkę z rzutu wolnego tak, że zatrzymała się ona tylko na poprzeczce. Do przerwy Relax prowadził 1:0.

Po przerwie podopieczni Macieja Kleczko i Bartomieja Szamburskiego grali jeszcze bardziej odważniej ale jak brakowało im skuteczności tak i w tej połowie tego nie zmienili. Mimo, że tworzyli okazje to cało z nich wychodziła defensywa rywali, który momentami ratował ich bramkarz Tomasz Agrestowski. Mówi się, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Ta właśnie prawda piłkarska potwierdziła się i tym razem. Zespół gospodarzy przeprowadził 3 skuteczne akcje. Najpierw ponownie dał o sobie znać duet Konrad Koziarski i Jakub Gołębiowski i było 2:0. W 63 minucie po indywidualnej akcji wprowadzony w drugiej połowie Rafał Bartosiewicz podwyższył na 3:0 a w 80 minucie rezultat spotkania został ustalony przez Łukasza Pupeckiego. Ostatecznie Relax wygrał to spotkanie 4:0 i dzięki temu wyprzedził w tabeli drużynę Mszczonowianki. Za tydzień podopiecznych Macieja Kleczko i Bartłomieja Szamburskiego czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem wystąpią oni w roli gospodarza i podejmą rezerwy Rysia Laski. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 10 września o 14:00.

Skład Relaxu: Tomasz Agrestowski, Kacper Wojciechowski, Konrad Pokorski(57'Rafał Bartosiewicz), Mateusz Badowski(79'Jan Heleniak), Patryk Domański, Mateusz Dubielecki, Michał Kośmider(66'Jakub Makowski), Adrian Heleniak(57'Damian Kozłowski), Konrad Koziarski(66'Bartosz Wysocki), Jakub Gołębiowski(79'Łukasz Pupecki)

Skład Mszczonowianki: Krzysztof Tokarski, Michał Milewski(69'Bartosz Witecki), Dominik Kocz, Jakub Pelc, Igor Sroka, Daniel Żaboklicki,Kacper Szymanowski(46'Jakub Jaczewski), Jakub Wiśniewski, Filip Kalina(46'Tomasz Rogoziński), Przemysław Witecki, Wiktor Wojtczak

Relax Radziwiłłów – Mszczonowianka II 4:0(1:0)

bramki: Jakub Gołębiowski 2, Rafał Bartosiewicz, Łukasz Pupecki – Relax

żółte kartki: Kacper Szymanowski, Filip Kalina - Mszczonowianka