Koniec pucharowej przygody

19 maja 2021, godz. 22:39, 249 wyświetleń

W rozegranym w środę 19 maja w spotkaniu szczebla Ćwierćfinału Pucharu Polski Województwa Mazowieckiego zespół Mszczonowianki przegrał na własnym stadionie z liderem III ligi Pogoni Grodzisk Mazowiecki 2:3 i odpadł z rozgrywek. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Piotr Cudny i Ignacy Ogłoziński

Przystępując do spotkania na etapie Ćwierćfinału Pucharu Polski drużyna Mszczonowianki miała okazję zmierzyć się z liderem III ligi znaną dobrze niegdyś ze wspólnych występów w IV lidze drużyną Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Nie wątpliwie mecz również ten zapowiadał się atrakcyjnie nie tylko dla drużyny ze Mszczonowa ale także dla ich kibiców, którzy pierwszy raz od czasów pandemii mogli zapełnić w 25% trybuny stadionu przy ulicy Brzoskwiniowej.

Spotkanie to przez większą część pierwszej połowy było wyrównane a lekką przewagę miała drużyna miejscowa, która chciała wykorzystać efekt zaskoczenia. To się udało w 30 minucie, kiedy to po centrze w pole karne w wykonaniu Michała Janika z piłką minął się Piotr Cudny, ale idący do końca za futbolówką kapitan drużyny Damian Pociech uprzedził nadbiegającego obrońcę gości i zgrał piłkę do Piotra Cudnego. Ten nie zawiódł i zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni Mikołajem Smyłkiem i dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Radość z niego trwała zaledwie 60 sekund. Tuż po rozpoczęciu drużyna Pogoni wykorzystała brak w koncentracji rywala i po centrze Sebastiana Kobiery ze skrzydła będący w polu karnym Michał Strzałkowski doprowadził do remisu 1:1. Goście z Grodziska Mazowieckiego mogli pójść za ciosem w 38 minucie, gdyby nie to, że po dośrodkowaniu Filipa Kowalczyka niecelny strzał głową oddał Maciej Chojnacki. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie znów lekką przewagę w miarę upływu czasu mieli mszczonowianie, którzy stworzyli kilka okazji na odzyskanie jednobramkowej przewagi. Najpierw w 65 minucie po dośrodkowaniu w pole karne w wykonaniu Przemysława Jakóbiaka źle tor lotu piłki ocenił zamykający całą akcję Wojciech Gorczyca, który w efekcie się z nią minął a w 70 minucie po ponownej centrze Przemysława Jakóbiaka piłka po strzale głową w wykonaniu Piotra Cudnego odbiła się od słupka. Niewykorzystane sytuacje zemściły w końcowej kwadransie. Najpierw w 77 minucie po efektownej akcji z wymianą podań drugą bramkę dla Pogoni na 2:1 zdobył Filip Chojnacki a w 78 minucie po indywidualnej akcji Maciej Chojnacki podwyższył na 3:1.

Mimo straty dwóch bramek Mszczonowianka do końca walczyła aby z tego meczu wyjść z twarzą i jej się to udało. W 93 minucie po zagraniu Anthonego Chukwuemeki po indywidualnej akcji Ignacy Ogłoziński zdobywa bramkę jak się okazało na tzw. otarcie łez. Ostatecznie mecz kończy się wygraną Pogoni 3:2, która tym samym wywalczyła awans do Półfinału. Podopieczni Pawła Jakóbiaka mogą teraz skoncentrować się na ostatnich czterech spotkaniach ligowych. Pierwsze z nich zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 22 maja o 12:00 we Mszczonowie, kiedy to Mszczonowianie podejmą drużynę Zamłynia Radom.

Skład Mszczonowianki: Juliusz Koprowicz, Piotr Wójcik(83'Anthony Chukwuemeka), Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński, Daniel Cichocki(64'Maciej Nalej), Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński (80'Sebastian Janik), Damian Pociech (83'Aleksander Czarnecki), Paweł Michalski (64'Kacper Ostrowski), Piotr Cudny (83'Kamil Kucharski)

Skład Pogoni: Mikołaj Smyłek (45'Matthew Dworak), Kacper Łoś (46'Robert Żolik), Michał Gładysz(46'Michał Borychowski), Mateusz Sidor, Piotr Maślanka (46'Andrzej Krajewski), Sebastian Kobiera (46'Bartłomiej Urbański), Kacper Gzieło (77'Patryk Czechowski), Filip Kowalczyk, Jakub Zborowski, Maciej Chojnacki, Michał Strzałkowski (64'Eryk Rakowski)

Mszczonowianka – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:3(1:1)

bramki: Piotr Cudny, Ignacy Ogłoziński – Mszczonowianka; Michał Strzałkowski, Filip Kowalczyk, Maciej Chojnacki – Pogoń

żółte kartki: Paweł Michalski, Przemysław Jakóbiak – Mszczonowianka; Bartłomiej Urbański – Pogoń