Minimalna porażka z Ząbkovią

14 kwietnia 2024, godz. 01:31, 180 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 13 kwietnia w spotkaniu 23 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki przegrał na swoim stadionie z Ząbkovią Ząbki 0:1.

Przystępując do meczu z będącym przed tą kolejką na najniższym stopniu podium Ząbkovią wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że może się to okazać trudniejszy mecz, niż to, co miało miejsce przed tygodniem w Warszawie.

Początek meczu pozwalał jednak pozytywnie myśleć, ponieważ od początku, jak to w swoim zwyczaju ma drużyna prowadzona prze Piotra Kocębę ma, zastosowała wysoki pressing na połowie rywala. Jednak doświadczeni gracze z Ząbek potrafili go przetrzymać i samemu w tej cześci gry stworzyli trzy groźne okazje, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki. Pierwsza z nich miała miejsce w 8 minucie kiedy to po zagraniu Stanisława Krajewskiego blisko zdobycia gola był Dominik Bula. Druga w 19 minucie którą po centrze z rzutu rożnego miał Mateusz Augustyniak ale w obu przypadkach bardzo dobre interwencje bramkarza Daniela Leszczyńskiego pozwoliły dalej utrzymać wynik bezbramkowy. W 23 minucie z kolei po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Dominika Buly wszyscy kibicujący Mszczonowiance, sami zawodnicy i sztab szkoleniowy najedli się strachu, kiedy to piłki nie zdołał przejąc i skierować jej lotu zamykający całą akcję Piotr Augustyniak. Do przerwy we Mszczonowie był remis 0:0.

Po przerwie przebieg meczu wyglądał podobnie do tego, co można było zaobserwować w pierwszej połowie. Znów to podopieczni Piotra Kocęby spróbowali zaskoczyć rywala i mimo że udało im się zamknąć rywala na własnej połowie to bramki nie zdołali zdobyć. Najlepszą okazję na jej zdobycie w pierwszym kwadransie miał Paweł Gierach ale trafił tylko w boczną siatkę.

Ząbkovia pierwszy raz zapędziła się pod bramkę gospodarzy w 62 minucie i wtedy to zdaniem arbitra prowadzącego mecz Bartosz Lelito po wejściu w pole karne chciał wymusić odgwizdanie rzutu karnego a w 64 minucie celnie z rzutu wolnego uderzył Karol Pierzchalski. W 65 minucie zaś goście dopieli swego. Po szybkim wrzucie futbolówki z autu ta trafia do Bartosza Lelito, który otworzył wynik meczu i to goście z Ząbek objęli prowadzenie 1:0.

Mszczonowianka po straconej bramce ruszyła do odrabiania strat ale w 80 minucie sama mogła stracić kolejną. Po zagraniu piłki przez Mateusza Augustyniaka do Karola Pierzchalskiego ten praktycznie pokonał nieźle spisującego się w bramce Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego ale walczący do końca o piłkę defensor gospodarzy wybił piłkę tuż przed linią bramkową. W 81 minucie zaś miała miejsce największa kontrowersyjna decyzja jaką tego dnia podjął sędzia. Po indywidualnej akcji i wejściu w pole karne Dawid Jarczak zdaniem arbitra prowadzącego mecz próbował wymusić odgwizdanie rzutu karnego i nakazał grę dalej. Skrzętnie to w 87 minucie spróbowali wykorzystać przyjezdni i po zagraniu Karola Pierzchalskiego i strzale Mateusza Augustyniaka piłka w nieznacznej odległości minęła słupek bramki miejscowego zespołu. Mimo rozpaczliwych akcji w samej końcówce jakie miała drużyna ze Mszczonowa ostatecznie wynik ustalony w 65 minucie nie uległ już zmianie. Ostatecznie Ząbkovia pokonała we Mszczonowie miejscową Mszczonowiankę 1:0 i przerwała jej passę 4 wygranych meczów z rzędu samemu zachowując miejsce na podium. Mszczonowianie zaś spadli z 4 na 5 miejsce. Za tydzień zespół Mszczonowianki zagra kolejny mecz ligowy z drużyną ze ścisłego topu. Będzie to miało miejsce w Płocku z tamtejszą Wisłą II Płock. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 20 kwietnia o 13:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak, Jakub Skibiński(84'Leon Falecki), Paweł Gierach(60'Jakub Sokołowski), Piotr Petasz, Jakub Przybył(72'Adam Stankiewicz), Łukasz Racis(67'Władysław Tsurkan), Dawid Jarczak, Damian Pociech(67'Piotr Ćwikowski), Patryk Kubicki, Pawło Paduk(60'Gracjan Grot)

Skład Ząbkovii: Filip Adamczyk, Jakub Przywózki, Stanisław Krajewski, Paweł Czułowski(57'Konrad Paterek), Mateusz Gliński(89'Sebastian Nowiński), Maciej Kencel, Piotr Augustyniak, Bartosz Lelito(89'Stanisław Muniak), Karol Pierzchalski(82'Oskar Zaks), Mateusz Augustyniak, Dominik Bula(53'Jakub Kodeniec)

Mszczonowianka – Ząbkovia 0:1(0:0)

bramka: Bartosz Lelito – Ząbkovia

żółte kartki: Dawid Jarczak, Piotr Petasz – Mszczonowianka; Stanisław Krajewski, Dominik Bula, Mateusz Gliński, Mateusz Augustyniak – Ząbkovia