Mszczonowianka w FInale!

19 października 2022, godz. 21:19, 223 wyświetleń

W rozegranym w środę 19 października w spotkaniu Półfinałowym Pucharu Polski szczebla warszawskiego zespół Mszczonowianki pokonał na swoim stadionie faworyzowaną Victorię Sulejówek 3:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Obiała, Ignacy Ogłoziński i Piotr Wójcik

Przystępując do spotkania półfinałowego w rozgrywkach Pucharu Polski szczebla warszawskiego do meczu z ligowym rywalem Victorią Sulejówek każdy w zespole Mszczonowianki chciał udowodnić, że są już inną drużyną, która potrafi grać w piłkę, nie był to przypadek, że awansowała do tego etapu oraz zrewanżować się za ligową porażkę 0:3 z początku sezonu. Mecz w pierwszej połowie toczył się pod dyktando drużyny przyjezdnej, która zepchnęła rywali do obrony a w sytuacjach jakie tworzyła brakowało skuteczności albo na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany bramkarz Daniel Leszczyński. Swoich szans w drużynie Victorii nie potrafili wykorzystać Bartłomiej Szulim, Sebastian Szczepaniak i Julian Świątek. Mszczonowianom pozostała gra z kontry, które również były niezwykle groźne. Najlepszą sytuację podopieczni Mykoły Dremliuka stworzyli w 22 minucie, kiedy to piłka po strzale Konrada Szkopińskiego odbiła się od poprzeczki. Końcówka tej części gry należała do gospodarzy, którzy jednak też pudłowali. Do przerwy mieliśmy remis 0:0.

Po przerwie obraz meczu uległ zmianie od 55 minuty. Właśnie wtedy ofensywnie usposobiona drużyna Mszczonowianki wyprowadziła akcję, która pozwoliła zdobyć pierwszą bramkę. Prostopadłe zagranie w kierunku Patryka Obiały wykonał Konrad Szkopiński, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z byłym piłkarzem ze Mszczonowa Juliuszem Koprowiczem podcinając piłkę nad nim i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W 57 minucie piłkę w pole karne zagrał Damian Pociech a tam niespodziewanie dla rywali zza ich pleców wykoczył niepilnowany Ignacy Ogłoziński, który precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Z kolei w 66 minucie Konrad Szkopiński zagrywa do Łukasza Brzozowskiego a ten po wejściu z piłką w pole karne wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił go pewnym strzałem pod poprzeczkę Piotr Wójcik i było już 3:0 dla Mszczonowianki. Stracone bramki podrażniła ambicje i honor czołowej drużyny Forbet IV ligi, której celem była walka o zachowanie twarzy i uratowanie honoru. Przebieg meczu pokazał, że im się to udało. W 79 minucie po zagraniu Rafała Dębskiego Mikołaj Misiak zdobywa pierwszą bramkę na 3:1 a w 89 minucie po centrze Macieja Wilanowskiego w pole karne a tam niespodziewanie bramkę kontaktową a jak się później okazało ustalającą wynik spotkania zdobył Jan Dźwigała. Ostatecznie jednak Mszczonowianka utrzymała jednobramkową przewagę i dzięki wygranej 3:2 wywalczyła awans do Finału.

Ten odbędzie się w środę 9 listopada. Przeciwnikiem będzie grający na co dzień w Decathlon V lidze KTS Weszło, który w innym meczu półfinałowym rozbił w Ożarowie Mazowieckim tamtejszą Ożarowiankę 9:1.

Do momentu rozegrania meczu finałowego podopieczni Mykoły Dremliuka będą mogli skoncentrować się na meczach ligowych. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższą sobotę 22 października o 12:30, kiedy to podejmie lidera ligi Mazovię Mińsk Mazowiecki.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Łukasz Brzozowski, Jakub Łukasiak, Ignacy Ogłoziński (76'Michał Janik), Piotr Petasz, Piotr Wójcik (73'Damian Chełmiński), Krzysztof Kozaczuk, Konrad Szkopiński (92'Jakub Przybył), Damian Pociech (58'Patryk Kubicki), Jakub Grzeszak (46'Alistair Selamolela), Patryk Obiała (73'Leon Hendigery)

Skład Victorii: Juliusz Koprowicz, Konrad Gasiul, Stanisław Ławcewicz-Musialik, Kamil Wróbel, Marcin Kozłowski (46'Maciej Wilanowski), Krzysztof Kokowski, Jakub Czarnecki (46'Bartosz Jankowski), Sebastian Pindor (46'Rafał Dębski), Sebastian Szczepaniak(46'Mikołaj Misiak),Bartłomiej Szulim (58'Jan Dźwigała), Julian Świątek (46'Konrad Śliwka)

Mszczonowianka – Victoria 3:2(0:0)

bramki: Patryk Obiała, Ignacy Ogłoziński, Piotr Wójcik – Mszczonowianka; Mikołaj Misiak, Jan Dźwigała – Victoria

żółta kartka: Konrad Śliwka - Victoria