Seniorzy ratują remis

05 maja 2021, godz. 22:45, 292 wyświetleń

W rozegranym w środę 5 maja w zaległym spotkaniu 16 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki mimo, że dwukrotnie był na deskach zdołał się podnieść i ostatecznie zremisował starciu z wiceliderem tabeli Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli Piotr Branicki i Przemysław Jakóbiak.

Przystępując do spotkania z Mazovią drużyna Mszczonowianki pałała żądzą rewanżu za przegrany wysoko mecz wyjazdowy z tym rywalem 0:4. Mazovia natomiast chciała udowodnić, że nie przypadkowo zajmuje drugie miejsce w tabeli. Od początku meczu dobre wrażenie sprawiała drużyna gospodarzy, która już w swojej pierwszej akcji meczu mogła poważnie zagrozić swoim rywalom.

W 2 minucie Damian Pociech dośrodkował piłkę w pole karne a tam o włos minął się z nią zamykający całą akcję kapitan drużyny Piotr Cudny. Goście natomiast ustawieni na kontry dosyć często byli łapani na pozycji spalonej ale do czasu. Pierwsze i jak się później ostatnie ostrzeżenie z ich strony miało miejsce w 9 minucie, kiedy to Łukasz Puciłowski odebrał piłkę Wojciechowi Gorczycy a następnie dograł w pole karne, gdzie tylko przytomności jednego z obrońców miejscowi zawdzięczali to, że przeciwnicy nie stworzyli groźnej okazji. W 11 minucie zespół Mazovii wykorzystał swoją okazję i po zagraniu Łukasza Puciłowskiego precyzyjnym strzałem po długim rogu Krystian Przyborowski otworzył wynik tego meczu.

Pomimo straty bramki Mszczonowianka nie załamała się i skutecznie narzuciła rywalom swój styl gry aż w końcu w 28 minucie po faulu w polu karnym na Piotrze Cudnym arbiter prowadzący mecz podyktował jedenastkę dla miejscowych. W 29 minucie pewnym strzałem rzut karny na bramkę zamienił Piotr Branicki i mieliśmy remis 1:1. Mimo kolejnych szans z obu stron rezultat spotkania w tej części gry nie uległ zmianie.

Po przerwie mieliśmy lepszy okres gry Mazovii, który pozwolił jej na ponowne zdobycie bramki. W 61 minucie defensywa gospodarzy została rozmontowana a drugą bramkę po grze na jeden kontakt zdobył Damian Budkiewicz. Goście ponownie prowadzili. Tym razem 2:1.

W pewnym momencie wydawało się, że przyjezdni zgarną komplet punktów. Wszystko na to wskazywało, ponieważ podopieczni Pawła Jakóbiaka utrudnili sobie grę w 74 minucie. Mszczonowianka musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Wojtka Gorczycy za faul taktyczny. Kto myślał, że tak będzie, to się pomylił.

Mszczonowianie od tego momentu pokazali prawdziwy charakter i hart ducha co pozwoliło udowodnić jeszcze raz, że w piłkę gra się do końcowego gwizdka. Gdy wszyscy już myśleli, że Mazovia wywiezie cenne trzy punkty mając kilka sytuacji na zamknięcie tego meczu to niespodziewanie w 94 minucie w polu karnym przez obrońców rywali faulowany był Paweł Michalski a arbiter ponownie podyktował rzut karny. Tym razem do jedenastki podszedł Przemysław Jakóbiak i dzięki swojemu opanowaniu pewnym uderzeniem jak się okazało ustalił wynik tego meczu

Ostatecznie Mszczonowianka zremisowała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2 zdobywając niezwykle cenny punkt zwłaszcza, że drużyna grała w osłabieniu. Po 20 rozegranych spotkaniach podopieczni Pawła Jakóbiaka nadal zajmują czwarte miejsce i z dorobkiem 32 punktów tracą nadal dwa punkty do trzeciego Zamłynia. Okazję na kolejną zdobycz punktową Mszczonowianie będą mieć w sobotę 8 maja, kiedy to podejmą broniącego się przed spadkiem do Ligi Okręgowej nieobliczalną drużynę Prochu Pionki. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:00.

Skład Mszczonowianki:Juliusz Koprowicz, Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński, Piotr Wójcik, Anthony Chukwuemeka(69'Paweł Michalski), Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński (79'Kamil Kucharski), Damian Pociech, Piotr Branicki (61'Maciej Nalej), Piotr Cudny (90'Kacper Ostrowski)

Skład Mazovii: Dominik Pusek, Michał Rozbiewski, Szymon Staska, Norbert Jędrzejczyk, Krystian Przybowski, Łukasz Puciłowski (90'Jakub Teodorski), Rafał Słowik, Dmytro Skobłow, Jakub Zaborski, Damian Budkiewicz, Michał Bondara (69'Wojciech Wocial)

Mszczonowianka – Mazovia 2:2(1:1)

Bramki: Piotr Cudny – rzut karny, Przemysław Jakóbiak – rzut karny – Mszczonowianka; Krystian Przyborowski, Damian Budkiewicz – Mazovia

żółte kartki: Dmytro Skobłow, Szymon Staska – Mazovia

czerwona kartka: Wojciech Gorczyca - Mszczonowianka