Wysoka porażka na inaugurację

09 sierpnia 2015, godz. 15:00, 282 wyświetleń

Fatalnie, bo od wysokiej porażki 0:3 z Mazurem Karczew na własnym obiekcie, rozpoczęli nowy sezon piłkarze Mszczonowianki.

Wyniki ostatnich sparingów dawały nadzieję, że sytuacja z końcówki poprzedniego sezonu, gdy Mszczonowianka stała się dostarczycielem punktów, już się nie powtórzy. Wysokie wygrane z Ceramiką Opoczno (5:1) i Milanem Milanówek (8:1) zdawały się wskazywać na rosnącą formę mszczonowian. Tymczasem inauguracja ligi okazała się wielkim rozczarowaniem, bo wprawdzie gospodarze mecz zaczęli z dużym animuszem, ale starczyło go na zaledwie 10 minut. Mazur dał się zespołowi Rafała Smalca wyszumieć, a potem przejął inicjatywę i w 30 minucie objął prowadzenie, które utrzymał do przerwy. Co ciekawe, bramkę zdobył Maciej Obrębski, który jeszcze kilka tygodni temu był zawodnikiem Żyrardowianki.

Po zmianie stron kibice liczyli na odwrócenie losów meczu, tymczasem Mszczonowianka popełniała proste błędy w defensywie, które przyniosły kolejne bramki zespołowi gości w 67 i 75 minucie. Szczególnej urody był zwłaszcza ostatni gol, bowiem zawodnik Mazura strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę idealnie w okienku mszczonowskiej bramki.

Mecz zakończył się więc wysoką wygraną gości, a Mszczonowianka w sobotę o godzinie 11.00 w wyjazdowym meczu z Olimpią Warszawa będzie się starała udowodnić, że to był jedynie wypadek przy pracy.

Skład Mszczonowianki: Derejko - Łojszczyk, Pastewka, Cackowski, Marciniak - Łopata, Jakóbiak Przemysław (68' Buszta), Pomianowski, Walewski (75' Siwirski) - Jakóbiak Paweł (68' Gregorowicz), Pociech.