Zadecydowała skuteczność

13 lutego 2021, godz. 22:30, 339 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 13 lutego w swoich trzecim spotkaniu towarzyskim, które odbyło się w Białobrzegach piłkarze Mszczonowianki przegrali z tamtejszą Pilicą Białobrzegi 1:4. Jedyną bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Maciej Nalej.

Od samego początku spotkania przewagę osiągnęła drużyna gospodarzy, która doskonale znała warunki oraz teren własnego boiska. To właśnie ten atut miał duże znaczenie i wpłynął na wydarzenia na boisku. Piłkarze Pilicy mimo początkowych niepowodzeń w wykończeniu akcji ostatecznie dosyć szybko bo w 8 minucie objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie otrzymał Kamil Czarnecki, który najpierw minął wysuniętego bramkarza Mszczonowianki Juliusza Koprowicza a następnie skutecznie wcelował piłkę do pustej bramki. Pilica prowadziła 1:0. W kolejnych minutach przewaga drużyny miejscowej była naprawdę duża wszystko przez jej wysoki pressing na rywalach, który popełniał proste błędy. Po jednym z nich w 26 minucie po źle wykonanym stałym fragmencie gry białobrzeżanie wyprowadzili szybką kontrę wykorzystując luki w formacji obronnej Mszczonowianki i za sprawą efektownego strzału z niemal 40 metrów w wykonaniu Damiana Winiarskiego udało im się podwyższyć wynik meczu na 2:0. Dopiero po stracie bramki podopieczni Pawła Jakóbiaka zaczęli grać lepiej. Teraz to oni skontrowali przeciwnika a całą akcję drużyny przyjezdnej w 28 minucie zakończył Maciej Nalej. Od tego momentu mecz się wyrównał a oba zespoły postawiły na grę ofensywną. Mimo to ich wysiłków do przerwy Pilica prowadziła 2:1.

Po przerwie oba zespoły zagrały otwarty futbol a o wyniku i ostatecznym wysokim zwycięstwie gospodarzy zadecydowała ich skuteczność pod bramką rywala, którą w końcówce lepszą mieli gospodarze. Najpierw w 86 minucie wynika 3:1 podwyższył Hubert Skrzypek a w 88 minucie klasyczny kontratak białobrzeżan zakończył Michał Kucharczyk. Ostatecznie Pilica Białobrzegi wygrała ze Mszczonowianką 4:1. W najbliższą sobotę 20 lutego podopieczni Pawła Jakóbiaka zagrają w Milanówku z Błonianką Błonie. Mecz rozpocznie się o 14:30.

Skład Pilicy: Filip Adamczyk, Maciej Kencel, Kacper Klinicki, Adrian Karasek, Patryk Walasek, Marcin Rawski, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Zawadzki, Damian Winiarski, Michał Kucharczyk, Kamil Czarnecki, Bartosz Gemza, Mateusz Gliński, Hubert Skrzypek, Michał Dobkowski, Jakub Strzałkowski, Damian Król, Bartłomiej Michalski, Marcin Bykowski

Skład Mszczonowianki: Juliusz Koprowicz, Piotr Wójcik, Wojciech Gorczyca, Dawid Poddębniak, Ignacy Ogłoziński, Michał Janik, Sebastian Janik, Kacper Ostrowski, Damian Pociech, Maciej Nalej, Daniel Leszczyński, Anthony Chukwuemeka, Paweł Michalski, Daniel Cichocki, Dominik Marusiak, Jakub Cieśluk, Michał Żółtowski, Mateusz Wojdalski i 3 zawodników testowanych

Pilica Białobrzegi – Mszczonowianka 4:1(2:1)

bramki: Kamil Czarnecki, Damian Winiarski, Hubert Skrzypek, Michał Kucharczyk – Pilica; Maciej Nalej – Mszczonowianka