3 punkty wracają do Mszczonowa!

18 maja 2013, godz. 23:22, 288 wyświetleń

Okęcie Warszawa 0:1 Mszczonowianka

Sobotnie spotkanie z Okęciem Warszawa przerwało złą passe Mszczonowianki, która nie potrafiła zdobyć kompletu punktów od dwóch meczy. W upalne przedpołudnie podopieczni Rafała Dopierały pokonali stołeczną drużynę 1:0, po golu Tomasza Bogołębskiego.

Od początku meczu przewagę osiągnęła drużyna Mszczonowianki, która długo utrzymywała się przy piłce na połowie gospodarzy. Po upływie kwadransu mogła objąć prowadzenie za sprawą Tomasza Jaskólskiego jednak strzał z 8 metrów skutecznie obronił Bartłomiej Kleszcz. Kilka minut później przed polem karnym Okęcia faulowany jest Skórzyński. Do piłki podchodzi Piotr Nawrocki i technicznym strzałem trafia w słupek. Mimo przewagi naszej drużyny, gospodarze mogli, a nawet powinni wyjść na prowadzenie. Świetnie w naszym polu karnym znalazł się Rafał Gajowniczek lecz strzałem z najbliższej odległości nie udaje mu się pokonać dobrze interweniującego w tej sytuacji Michała Le Minha. Kilka minut później sędzia Marek Lewandowski odgwizdał koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

Po przerwie konsekwentnie grająca Mszczonowianka szukała szans na objęcie prowadzenia. W 59 minucie Paweł Romanowski wykorzystuję nieudaną próbę po łapki ofsajdowej w wykonaniu obrońców Okęcia i w dogodnej sytuacji uderza wprost w golkipera gospodarzy. Piłkę dopija jeszcze Jaskólski ale w momencie uderzenia był na pozycji spalonej. W końcu w 72 minucie spotkania po dośrodkowaniu Siwirskiego, najwyżej w polu karnym wyskakuje Tomek Bogołębski i pięknym strzałem głową daje prowadzenie Mszczonowiance. Gospodarze niezadowoleni z takiego obrotu sprawy za wszelką cenę próbowali zdobyć choćby punkt. Często długimi zagraniami pod bramkę Le Minha próbowali stwarzać zagrożenie z którego nic nie wynikało.

Zawodnikom Mszczonowianki udało się utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Dzięki temu zwycięstwu utrzymaliśmy 4 miejsce w tabeli. W środę podopieczni Rafała Dopierały zmierzą się w Jazgarzewie z miejscową Spartą.

90 minut w drużynie Mszczonowianki rozegrał wracający po kontuzji kapitan - Łukasz Pastewka.