Awans po karnych

04 października 2022, godz. 21:02, 176 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 4 października w spotkaniu 1/8 rozgrywek Pucharu Polski szczebla okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki dopiero po serii rzutów karnych wywalczył awans w Garwolinie w starciu z tamtejszą Wilgą Garwolin. W normalnym czasie gry był remis 3:3. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Alistair Selamolela, Jakub Łukasiak i Damian Pociech.

Mecze Wilgi Garwolin ze Mszczonowianką zawsze zapowiadały się na pojedynki bardzo ciekawe i interesujące. Nie inaczej było tym razem. Obie drużyny miały swoje cele. Wilga chciała pokazać drużynie ze Mszczonowa, która remis w ostatnim meczu ligowym 2:2 był wypadkiem przy pracy i efektem słabej formy i teraz podobnie jak zespół gości jego forma rośnie. Mszczonowianka natomiast chciała kolejny raz dać szansę dublerom, którzy walczą o pierwszy skład. Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu Wilgi, która już w 2 minucie objęła prowadzenie 1:0. Po centrze Szymona Szulca w pole karne pierwszy strzał Bartłomieja Sitarka bramkarz Mszczonowianki Mateusz Siodoś jeszcze obronił, ale przy dobitce Tomasza Paszkowskiego był już bezradny. Strata bramki podziałała motywująco na drużynę przyjezdną, która od 6 minuty w przeciągu 4 minut zdobyła dwie bramki. Najpierw we wspomnianej 6 minucie. Po zagraniu piłki na skrzydło do Ignacego Ogłozińskiego ten dograł w pole karne a bramkę wyrównującą zdobył Alistair Selamolela. Natomiast w 10 minucie po centrze Piotra Wójcika z rzutu rożnego piłka po strzale głową w wykonaniu Patryka Obiały trafiła w poprzeczkę ale dobitka Jakuba Łukasiaka była skuteczna. Mszczonowianka objęła prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach mimo prób obu zespołów to do końca pierwszej połowy rezultat spotkania już się nie zmienił.

Po przerwie podrażnieni gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat i dość szybko je odrobili. W 49 minucie. Nieporozumienie bramkarza z linią obrony wykorzystał Andriej Truchan i mieliśmy remis 2:2. Po strzelonej bramce drużyna Wilgi poszła za ciosem i w 52 minucie objęła prowadzenie 3:2. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Grzegorza Piesio niepilnowany w polu karnym Sebastian Papiernik precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera gości. Po zdobytej bramce drużyna z Garwolina ustawiła się na grę z kontry umiejętnie wybijając z uderzenia zespół przyjezdny. Dopiero w 75 minucie drużynie prowadzonej przez Mykołę Dremliuka udało się przełamać szczelną defensywę przeciwnika i za sprawą faulowanego przez bramkarza wprowadzonego w drugiej części spotkania Patryka Kubickiego Mszczonowianka wywalczyła rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał inny z rezerwowych z tego spotkania Damian Pociech i znów mieliśmy remis. Tym razem 3:3.

Im bliżej końca spotkania tym oba zespoły szukały bramki, która rozstrzygnie losy meczu. Niestety żadnej to się nie udało i o losach awansu musiały zadecydować rzuty karne, które jak zwykle są loterią. Więcej zimnej krwi w tym elemencie zachowali mszczonowianie, którzy wygrali je 3:2 i dzięki temu wywalczyli awans do Ćwierćfinału. Tam spotkają się ze zwycięzcą spotkania K.S Teresin – Mazur Karczew. Zanim jednak to nastąpi przed podopiecznymi Mykoły Dremliuka kolejny ważny mecz ligowy. W najbliższą sobotę o 12:30 Mszczonowianka podejmie Marcovię Marki.

Skład Wilgi:Abhimanyu Singh, Hubert Grober(Kamil Wójcik), Bartłomiej Sitarek(Dominik Jarek), Bartłomiej Piętka(Chursid Chasanow), Kacper Kowalski, Tomasz Paszkowski(Andriej Truchan), Grzegorz Piesio, Paweł Pyra, Przemysław Alot(Sebastian Papiernik), Szymon Szulc(Jakub Wągrodzki), Szymon Rudzki(Sebastian Grzegorczyk)

Skład Mszczonowianki: Mateusz Siodoś, Szymon Kiewel, Krzysztof Kozaczuk(Jakub Przybył), Jakub Łukasiak, Łukasz Brzozowski(Ignacy Ogłoziński), Piotr Wójcik, Mateusz Pohlid(Michał Janik), Alistair Selamolela, Konrad Szkopiński, Patryk Obiała(Damian Pociech), Jakub Grzeszak(Patryk Kubicki)

Wilga Garwolin – Mszczonowianka 3:3 (1:2) karne: 2:3

bramki: Tomasz Paszkowski, Andriej Truchan, Sebastian Papiernik – Wilga; Alistair Selamolela, Jakub Łukasiak, Damian Pociech - Mszczonowianka

żółte kartki: Abuhimanyu Singh, Grzegorz Piesio - Wilga