Awans po karnych! Milan Milanówek - Mszczonowianka Mszczonow

30 września 2019, godz. 22:26, 303 wyświetleń

Awans po karnych

W minioną środę zespół Mszczonowianki wystartował w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski.  Wylosowanym przeciwnikiem okazał się zajmujący aktualnie trzecie miejsce w warszawskiej lidze okręgowej Milan Milanówek. Przypomnijmy , że to spotkanie było debiutem trenera Artura Kupca  w roli szkoleniowca naszej drużyny.

Na dobrze przygotowanym placu mimo deszczowej aury mecz obfitował w wiele składnych i szybkich akcji , w których brakowało w większości wykończenia. Gospodarze przez długi okres czasu mądrze bronili się całą drużyną na własnej połowie, skutecznie uniemożliwiając Naszym piłkarzom dojście  do sytuacji bramkowych. Mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki w pierwszej połowie to drużyna Milanu w zamieszaniu po stałym fragmencie gry wyszła na prowadzenie za sprawą silnego uderzenia Urbanka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W przerwie spotkania trener Artur Kupiec dokonał aż czterech zmian.  Od początku drugiej części Nasi zawodnicy ruszyli na rywali, a ich poczynaniach widać było dużo więcej animuszu. Szczególnie akcje lewą stroną dały się we znaki gospodarzom. Po jednym z rajdów i dośrodkowaniu  Michała Janika, Kamil Kucharski przytomnie zgrał piłkę nabiegającemu Hernikowi, który nie dał szans bramkarzowi. Do ostatniej minuty w zasadzie nieprzerwanie trwały ataki Mszczonowianki. Po strzale zza 16 metra bliski zdobycia gola był Mateusz Gliński. Niewiele zabrakło również przy uderzeniu Kucharskiego. Więcej bramek jednak nie padło. O tym, kto awansuje do kolejnej rundy według nowych zasad zdecydowały od razu rzuty karne. W tej części spotkania zabłysnął Robert Stawiarski , który obronił dwa rzuty karne, Gola na wagę awansu zdobył Dawidow Poddębniak.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie to dobry prognostyk na kolejne mecze.  A przypomnijmy, że najbliższy już w niedzielę. W Pionkach nasz zespół będzie podejmowany przez rezerwy Radomiaka Radom

Jeśli chodzi o Puchar Polski, w  kolejnej rundzie rywalem Mszczonowianki będzie Ożarowianka Ożarów, zajmująca obecnie 14-nastą lokatę w grupie północnej 4 ligi Mazowieckiej. Spotkanie odbędzie się 2 października.

Milan Milanówek – Mszczonowianka  1:1 (1:0)  k. 2:4

Bramki: Urbanek -  Hernik

Karne: Gliński, Wójcik, Gorczyca- obroniony, Poddębniak.