Awans w Pucharze Polski

29 września 2016, godz. 18:03, 300 wyświetleń

Mszczonowianka  awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski pokonując na wyjeździe rezerwy RKS Ursus 4:1.

Spotkanie z rezerwami Ursusa mszczonowianie potraktowaliśmy jako mocniejszą jednostkę treningową, choć oczywiście nie było mowy o lekceważeniu rywala. Ważne było jednak, by uniknąć kontuzji i to się na szczęście udało.
Szansę na grę dostali zawodnicy, którzy mniej grają w meczach ligowych, a są ważnym ogniwem naszej drużyny. Mecz od początku do końca pod dyktando podopiecznych Rafała Smalca, którzy stworzyli dużo sytuacji bramkowych, w pierwszej połowie m.in. Paweł Jakóbiak nie strzelił karnego (faul bramkarza na Rafale Głębockim), a Marcin Ciesielski uderzył w poprzeczkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i po błędzie w obronie napastnik Ursusa wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Czarneckim, więc do przerwy pachniało niespodzianką.
W przerwie trener Smalec dokonał 4 zmian i druga połowa to dalej dominacja Mszczonowianki. Szybko udało się odrobić straty, Damian Samoraj wycofał na 7 metr do Marcina Gregorowicza, który umieścił piłkę w siatce. Młodzież z Ursusa bardzo ambitnie grała przez cały mecz, ale doświadczenie i umiejętności piłkarskie były po stronie mszczonowian, którzy stwarzali kolejne sytuacje. Na bramki trzeba było jednak czekać do samej końcówki, w ostatnich 10 minutach dwie bramki zdobył Rafał Głębocki po odważnych wejściach w pole karne, a ostatnią dołożył Przemysław Jakóbiak po technicznym strzale z 25 metrów (przelobował bramkarza).

Ursus II Warszawa - Mszczonowianka Mszczonów 1:4 (1:0)

Bramki:  Marcin Gregorowicz 49, Rafał Głębocki 79 i 82, Przemysław Jakóbiak 89
Żółte kartki: Marciniak, Pastewka
Skład: M. Czarnecki - Skórzyński, Gołka, Czeremużyński, Marciniak (46 Pastewka), Głębocki, Ciesielski, Cackowski (46 Przemysław Jakóbiak), Pociech (46 P. Czarnecki), Samoraj, Paweł Jakóbiak (46 Gregorowicz)