Bez bramek w Garwolinie

18 listopada 2020, godz. 14:22, 443 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 14 listopada w spotkaniu 15 kolejki piłkarskiej IV Ligi zespół Mszczonowianki zremisował bezbramkowo w Garwolinie z tamtejszą Wilgą Garwolin 0:0.

Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli piłkarze Wilgi. Po centrze piłki z rzutu rożnego i wybiciu obrońców niecelny strzał w kierunku bramki gości ze Mszczonowa oddał Piotr Grober. Mszczonowianka odpowiedziała niecelnym strzałem w wykonaniu Wojciecha Gorczycy. W kolejnym fragmencie gry swoje szanse mieli piłkarze z Garwolina. Już w pierwszej z nich Piotr Talar zagrał na skrzydło do Piotra Grobera a ten zagrał przed bramkę, gdzie o jedno tempo spóźniony był Przemysław Alot a następnie celny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Daniela Leszczyńskiego oddał najbardziej znany gracz Wilgi Grzegorz Piesio. Mszczonowianka po tych sytuacja mogła skutecznie skontrować. Po zagraniu piłki do Damiana Pociecha ten dograł w pole karne do Pawła Michalskiego, którego ubiegli obrońcy. Futbolówka wróciła jednak pod nogi Damiana Pociecha, który przy strzale ucierpiał w starciu z obrońcą rywali. W kolejnym fragmencie pierwszej połowy znakomitej sytuacji na otwarcie wyniku po centrze Grzegorza Piesio nie wykorzystał Kacper Kowalski, którego strzał skutecznie zablokowali piłkarze ze Mszczonowa. Minutę przed końcem 1 połowy podopieczni Pawła Jakóbiaka powinni objąć prowadzenie. Sebastian Janik zagrał do Damiana Pociecha a ten do Pawła Michalskiego, który najpierw zwiódł dwóch rywali a następnie zdecydował się na strzał, po którym futbolówka trafiła pod nogi Ignacego Ogłozińskiego. Ten w niemal czystej sytuacji, gdy już się zdecydował na strzał, to został on zablokowany. Do przerwy mieliśmy remis 0:0.

Druga połowa znakomicie mogła ułożyć się dla mszczonowian. Całą akcję rozpoczął obrońca Piotr Wójcik, który dograł do Pawła Michalskiego a ten do Damiana Pociecha. Damian zauważył dobrze ustawionego Ignacego Ogłozińskiego, który jednak niewykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali Dawidem Wasążnikiem. W odpowiedzi Tomasz Paszkowski zagrał do Piotra Grobera a ten zdaniem sędziego chciał wymusić odgwizdanie rzutu karnego. W kolejnej sytuacji znów było groźnie pod bramką gości. Piłkarze Wilgi znów stworzyli zagrożenie. Piotr Talar dograł piłkę na pole karne a tam tylko dzięki temu, że źle piłkę przyjął zamykający całą akcję Tomasz Paszkowski mszczonowianie zawdzięczali to, że nie przegrywali w tym meczu. Ta sytuacja mogła się zemścić. Akcję podopiecznych Pawła Jakóbiaka rozpoczął Daniel Leszczyński. Piłka zagrana przez niego powędrowała prosto pod nogi Konrada Szkopińskiego, który zagrał do wprowadzonego Piotra Cudnego a ten uderzył jednak niecelnie. Później z kolei po zagraniu piłki do Wojciecha Gorczycy ten dograł przed bramkę a tam zabrakło osoby, która zamknęła by akcję. W odpowiedzi szansa dla Wilgi była po centrze z rzutu rożnego. Kiedy to piłka po strzale głową Kamila Piotrowskiego nieznacznie minęła bramkę gości. Im bliżej końca spotkania tym oba zespoły były bliskie zdobycia bramki, która da upragnione zwycięstwo jednak zabrakło im szczęścia i skuteczności. Ostatecznie Mszczonowianka zremisowała w Garwolinie z tamtejszą Wilgą Garwolin 0:0. Był to ostatni mecz ligowy podopiecznych Pawła Jakóbiaka 2020r. Po 15 rozegranych spotkaniach Mszczonowianka po 14 rozegranych spotkaniach zajmuje 4 miejsce. Drużyna zgromadziła na swoim koncie 24 punkty. Natomiast w najbliższą sobotę podopieczni Pawła Jakóbiaka zagrają w Ząbkach z tamtejszą Ząbkovią Ząbki na etapie Półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Warszawa. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00.

Skład Wilgi: Dawid Wasążnik, Piotr Talar, Kamil Piotrowski, Piotr Grober(89'Paweł Pyra), Kacper Kowalski, Patryk Gmurczyk, Tomasz Paszkowski, Grzegorz Piesio, Przemysław Alot(65'Filip Motyczyński), Filip Gac, Damian Papiernik

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński(92'Kacper Ostrowski), Piotr Wójcik, Konrad Szkopiński, Michał Janik, Dawid Poddębniak, Damian Pociech(68'Piotr Cudny), Sebastian Janik(75'Kamil Kucharski), Tony Chukwuemeka, Paweł Michalski(80'Maciej Nalej)

żółte kartki: Piotr Wójcik, Wojciech Gorczyca, Maciej Nalej - Mszczonowianka