Bez problemów z Ceramiką

28 stycznia 2023, godz. 18:47, 227 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 28 stycznia w swoim pierwszym spotkaniu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023 w Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Żyrardowie przedstawiciela Betcris IV ligi łódzkiej Ceramikę Opoczno 4:0. Bramki dla podopiecznych Macieja Tataja zdobyli: Sebastian Czapa, Jakub Grzeszak a także zawodnicy testowani.

W minionym tygodniu drużynie Mszczonowianki rozegranie sparingu z grającym w III lidze Pelikanem Łowicz uniemożliwiła pogoda. Teraz była ona już znacznie łagodniejsza i sparing z grającą na co dzień w Betcris IV lidze łódzkiej został już rozegrany. Był to jednocześnie pierwszy mecz zespołu ze Mszczonowa pod wodzą nowego szkoleniowca Macieja Tataja i każdy mógł się pokazać i zyskać zaufanie nowego trenera.

Samo spotkanie mogło dobrze rozpoczęli piłkarze Ceramiki. Drużyna ta przeprowadziła groźne akcje. Pierwsza już w 1 minucie, kiedy to celny strzał oddał Przemysław Jakubczyk a także w 23 minucie, kiedy to po centrze Kacpra Panfila blisko zdobycia bramki był Patryk Wijata. Okazje te zemściły się w 24 minucie. Po centrze Patryka Kubickiego całą akcję zamknął zawodnik testowany i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Zdobyta bramka dała pewność siebie podopiecznym Macieja Tataja, którzy stworzyli jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku. Jednak w wielu sytuacjach albo mieli pecha albo zbyt zachowywali się lekkomyślnie marnując szansę. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Mszczonowianki, to w 44 minucie po prostopadłym zagraniu Patryk Kubicki wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Sebastian Czapa i do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:0.

W drugiej połowie podopieczni Macieja Tataja szybko uzyskali przewagę a wynik spotkania został ustalony w pierwszym kwadransie. W 53 minucie po zagraniu Konrada Szkopińskiego Jakub Grzeszak podwyższył na 3:0, a w 59 minucie inny z zawodników testowanych jak się później okazało ustalił wynik spotkania. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Ceramikę Opoczno 4:0. Za tydzień podopieczni Macieja Tataja rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem z Polonia Piotrków Trybunalski. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 4 lutego o 12:00 na sztucznym boisku AQUA w Żyrardowie.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Siodoś, Łukasz Brzozowski, Damian Chełmiński, Piotr Petasz, Sebastian Czapa, Patryk Kubicki, Damian Pociech, Patryk Obiała, Jakub Przybył, Krzysztof Kozaczuk, Jakub Łukasiak, Leon Falecki, Michał Janik, Alistair Selamolela, Konrad Szkopiński, Jakub Grzeszak, Szymon Kiewel i 5 zawodników testowanych

Skład Ceramiki: Krystian Trzebiński, Dawid Kowalski, Ignacy Ogłoziński, Dawid Poddębniak, Damian Telus, Tomasz Białas, Patryk Wijata, Przemysław Jakubczyk, Mateusz Gruszczyński, Michał Budzyński, Mateusz Matysiak, Wiktor Kaczmarczyk, Natan Meto, Majewski, Kacper Panfil, Filip Zawiasa, Kacper Nowak