Bez problemów z Drogowcem

07 października 2023, godz. 20:00, 230 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 7 października w spotkaniu 11 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku zajmujący ostatnie miejsce w tabeli drużynę Drogowca Jedlińsk 3:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Patryk Kubicki, Piotr Petasz i Damian Pociech

Przystępując do spotkania z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli beniaminkiem ligi Drogowcem Jedlińsk każdy we Mszczonowie zdawał sobie sprawę, że mimo że rywal nie zdobył punktów w poprzednich spotkaniach to kiedyś może on pozytywnie zaskoczyć i sprawić problemy teoretycznemu faworytowi. Różnie w historii klubu ze Mszczonowa zdażało się. Wszyscy pamiętają, że w poprzednich sezonach bywały takie mecze, że drużyna potrafiła się zmobilizować na spotkania z mocnymi rywalami i zupełnie zawodziła ze słabszymi. Ten sezon jak na razie tego nie potwierdza a drużyna prowadzona przez Piotra Kocebę do każdego spotkania podchodzi profesjonalnie. Tak samo było i tym razem.

Od początku spotkania Mszczonowianka przejęła inicjatywę i to ona dyktowała warunki gry swoim rywalom, którzy ograniczyli się do momentami głębokiej defensywy próbując wybijać z uderzenia swojego przeciwnika. Dość długo skutecznie im się to udawało. Mimo, że miejscowa drużyna atakowała to nie potrafiła złamać obrony rywala. Goście z Jedlińska w 1 połowie mieli okazję na zagrożenie bramki mszczonowskiej. W 21 minucie po zagraniu Filipa Lecha tylko dzięki dobremu wyjściu z bramkarza Daniela Leszczyńskiego, który uprzedził próbującego dojść do piłki Karola Rogolińskiego, zawdzięczali to, że rywal nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

W 25 minucie mszczonowianie w końcu znaleźli sposób na obronę rywali. Po centrze ze skrzydła Michała Janika w pole karne. Piłkę musnął sprytnym zagraniem w kierunku Patryka Kubickiego Arkadiusz Drapsa, a ten płaskim strzałem po ziemi otworzył wynik meczu i podopieczni Piotra Kocęby objęli prowadzenie 1:0. W 30 minucie po zagraniu Piotra Petasza rzut wolny w bardzo dobrym miejscu na oddanie strzału wywalczył Jakub Skibiński. Ten stały fragment gry został wykorzystany przez Piotra Petasza, który z okolicy 20 metrów pewnym uderzeniem tuż obok muru podwyższył na 2:0. Mszczonowianie jeszcze przed przerwą powinni zdobyć jeszcze jednego gola ale po kolejnym dośrodkowaniu Michała Janika zamykający całą akcję popularnym „szczupakiem” Arkadiusz Drapsa pomylił się nieznacznie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:0.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej Mszczonowianka przeważała ale bramki przez dłuższy okres nie udało się zdobyć aż do 73 minuty. Właśnie wtedy zagranie Krzysztofa Kozaczuka wykorzystał Damian Pociech, który jak się później okazało ustalił wynik tego spotkania. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Drogowca Jedlińsk 3:0 i dzięki remisowali Hutnika z Ursusem i porażce Ząbkovii w Troszynie awansowała na 3 miejsce w tabeli. Za tydzień podopieczni Piotra Kocęby po raz kolejny zagrają na swoim boisku. Tym razem w ramach 12 kolejki podejmą przeżywającą lekkie załamanie formy względem poprzedniego sezonu ale niezwykle groźną dla każdego Mazovię Mińsk Mazowiecki. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 października. Jego początek zaplanowano na godzinę 12:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński(67'Paweł Gierach), Szymon Kiewel, Piotr Petasz, Michał Janik, Krzysztof Kozaczuk(82'Piotr Wójcik), Dawid Jarczak, Damian Chełmiński(67'Jakub Przybył), Damian Pociech, Patryk Kubicki(67'Łukasz Racis), Arkadiusz Drapsa

Skład Drogowca: Jakub Król, Dariusz Mortka, Dominik Woźniak, Karol Rogoliński, Patryk Szubiński(79'Krystian Sułecki), Piotr Dobosz, Mateusz Kołodziejczyk(67'Aleksander Bielawski), Filip Lech(79'Krystian Wieczorek), Bartosz Zając(72'Adrian Kobza), Kacper Nowakowski, Mykoła Charczuk

Mszczonowianka – Drogowiec 3:0(2:0)

bramki: Patryk Kubicki, Piotr Petasz, Damian Pociech - Mszczonowianka

żółte kartki: Piotr Wójcik, Piotr Petasz – Mszczonowianka; Bartosz Zając, Karol Rogoliński - Drogowiec