Bez punktów z liderem

27 maja 2023, godz. 23:25, 231 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 27 maja w spotkaniu 30 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:3. Jedyną bramkę w tym meczu dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Jakub Przybył

Przystepując do meczu z liderem tabeli wszyscy we Mszczonowie zdawali sobie sprawę, że jeśli chcą zapunktować muszą dać z siebie wszystko i uniknąć błędów w defensywie. Zupełnie inne nastroje panowały w Mazovii, która jest obecnie w dobrej formie i zasłużenie zajmuje pozycję gwarantującą bezpośredni awans do III ligi. Tą dobrą formę zespół z Mińska Mazowieckiego zaprezentował już w 4 minucie, kiedy to jeden z zawodników miejscowej drużyny przejął piłkę na skraju pola karnego a następnie zacentrował tak, że zamykający całą akcję najskuteczniejszy w zespole miejscowym Michał Bondara otworzył wynik spotkania i Mazovia objęła prowadzenie 1:0. Po strzelonej bramce podopieczni Marcina Sasala chcieli pójść za ciosem i spróbowali wykorzystać zamieszanie będącej w letargu drużynie przyjezdnej ale w ostatniej chwili brakowało im szczęścia. Szczególnie widoczne to było w sytuacjach, które kończyli strzałem strzelec bramki Michał Bondara i Wojciech Trochim. Mszczonowianie z biegiem trwania tego meczu powoli zaczynali opanowywać swoją grę, a największa zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Warto odnotować fakt, że w 29 minucie po bezpośredniej centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Sebastiana Czapy piłka odbiła się od poprzeczki.

Gdy w końcówce pierwszej połowy wydawało się, że bliżej zdobycia bramki są gospodarze, to sami w 44 minucie popełnili błąd. Dobra i odważna gra podopiecznych Piotra Kocęby dała efekt. Najpierw piłkę odzyskał Jakub Grzeszak, który zagrał do kapitana zespołu Damiana Pociecha a ten natychmiast do wbiegającego w 16-tkę Jakuba Przybyła. Ten się nie zastanawiał i płaskim strzałem po ziemi po krótkim rogu doprowadził do wyrównania. Do przerwy w Mińsku Mazowieckim Mazovia remisowała ze Mszczonowianką 1:1.

Po przerwie oba zespoły postawiły na otwartą grę i szukaniem okazji z kontrataku. Jako pierwsi groźnie w 54 minucie zaatakowali gracze Mszczonowianki, ale w decydującym momencie wysoko nad bramką futbolówkę przeniósł jej kapitan Damian Pociech. Ta sytuacja zemściła się w 57 minucie. Po szybko przeprowadzonej grze na jeden kontakt całą akcję gospodarzy trafieniem do pustej bramki zakończył Michał Bondara i Mazovia znów prowadziła. Tym razem 2:1. W 64 minucie ten sam piłkarz mógł skompletować hattricka, ale tylko, to, że jego kolega z zespołu, który dośrodkował piłkę w pole karne zrobił to już poza boiskiem, i to uchroniło gości przed stratą gola. Chwilę później swoją okazję na remis miała drużyna ze Mszczonowa, ale w decydującym momencie po zagraniu Damiana Pociecha Patryk Kubicki uderzył w dobrze ustawionego bramkarza i gośćie zyskali tylko, albo aż rzut rożny. W 78 minucie z kolei tym razem po składnej akcji prosto w bramkarza uderzył Jakub Grzeszak.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromną wygraną miejscowej drużyny to w 91 minucie niespodziewanie kolejny błąd w kryciu popełniają goście a zamykający całą akcję Borys Piotrowski ustala wynik meczu. Ostatecznie Mazovia pokonała Mszczonowiankę 3:1 i dzięki temu umocniła się na pozycji lidera. Porażka w tym spotkaniu dla Mszczonowianki oznacza spadek z 9 na 10 pozycję. Szansa na poprawę nastrojów i pozycji w tabeli dla podopiecznych Piotra Kocęby będzie miała miejsce w najbliższą środę, kiedy to o godzinie 17:00 podejmą oni na własnym boisku zespół Mazura Karczew.

Skład Mazovii: Dominik Pusek, Michał Wołos, Łukasz Broź, Oliwier Jurczak, Tomasz Nieścieruk, Igor Kraszniewski(92'Jakub Zatorski), Wojciech Trochim(86'Mateusz Pędowski), Borys Piotrowski, Wojciech Wocial, Pawło Ksiondz, Michał Bondara(79'Sebastian Kaczyński)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Łukasz Brzozowski, Wojciech Gorczyca, Jakub Przybył(66'Konrad Szkopiński), Damian Pociech, Sebastian Czapa, Jakub Grzeszak, Patryk Kubicki

Mazovia – Mszczonowianka 3:1)(1:1)

bramki: Michał Bondara – 2, Borys Piotrowski – Mazovia; Jakub Przybył - Mszczonowianka