Błonianka o bramkę lepsza

21 lutego 2021, godz. 00:03, 355 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 20 lutego w swoim czwartym spotkaniu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2020/21 zespół Mszczonowianki przegrał w Milanówku z beniaminkiem III ligi Błonianką Błonie 3:4. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Paweł Michalski 2 i zawodnik testowany

Spotkanie to od początku było wyrównane. Oba zespoły stworzyły kilka okazji na zdobycia gola ale dzięki dobrej dyspozycji obydwu bramkarzy nie padały bramki. Dopiero stały fragment gry w postaci rzutu rożnego w 26 minucie to zmienił. Piłkę na pole karne zacentrował zawodnik testowany. Wprawdzie obrońcy zdołali wybić, ale powtórne dośrodkowanie było już skuteczne. W polu karnym najsprytniej zachował się Paweł Michalski, który na raty ale skutecznie oszukał defensywę przeciwnika i dzięki temu Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Z tego prowadzenia podopieczni Pawła Jakóbiaka nie cieszyli się jednak długo, ponieważ w 29 minucie klasyczną kontrę grających na co dzień w 3 lidze zespołu Błonianki zakończył pewnym strzałem Patryk Kostyk i mieliśmy remis 1:1 a 120 sekund później za sprawą Sebastiana Czapy, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam od bramkarza Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego, beniaminek grupy 1 III-ligi objął prowadzenie 2:1. Mimo straty bramki podopieczni Pawła Jakóbiaka nie załamali się i w 36 minucie po kolejnej centrze z rzutu rożnego i precyzyjnym strzale głową Pawła Michalskiego po raz kolejny mieliśmy remis. Tym razem 2:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie lepiej w mecz weszła Mszczonowianka, która swoją dobrą grę udokumentowała zdobyciem bramki w 62 minucie. Prostopadłą piłkę na pole karne zagrał Kacper Ostrowski a tam zamykający całą akcję zawodnik testowany pozwolił podopiecznym Pawła Jakóbiaka ponownie objąć prowadzenie. Tym razem 3:2. Radość z tego prowadzenia trwała jednak 13 minut. W 75 minucie znów mieliśmy wynik nierozstrzygnięty. Tym razem na listę strzelił wpisał się były gracz Mszczonowianki Marcin Gregorowicz i zrobiło się 3:3. Natomiast decydująca o losach spotkania była 79 minuta, kiedy to po centrze piłki w pole karne z rzutu wolnego na wysokości pola karnego niefortunną interwencją popisał się zawodnik testowany i dzięki temu Błonianka wygrała ten mecz 4:3. Za tydzień drużyna Mszczonowianka rozegra piąty test mecz. Rywalem będzie drużyna Hutnika Warszawa. Mecz ten odbędzie się w sobotę 27 lutego w Markach. Początek meczu zaplanowano na godzinę 10:00.

Skład Błonianki: Leon Jankowski, Filip Arak, Arkadiusz Zajączkowski, Bartosz Skowron, Arkadiusz Niezgoda, Dawid Brewczyński, Rafał Dębski, Piotr Ćwik, Szymon Śmieciński, Sebastian Czapa, Dawid Jarczak, Mateusz Łysik, Kajetan Jendryczko, Hubert Kozłowski, Mariusz Zalewski, Marcin Krawczyk, Jacek Ruciński, Marcin Gregorowicz, Patryk Kostyk, Mateusz Mikulski i 2 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Dawid Poddębniak, Wojciech Gorczyca, Anthony Chukwuemeka Michał Janik, Piotr Wójcik, Paweł Michalski, Maciej Nalej, Damian Pociech, Juliusz Koprowicz, Kacper Ostrowski, Sebastian Janik, Daniel Cichocki, Michał Żółtowski, Jakub Cieśluk i 4 zawodników testowanych

Błonianka – Mszczonowianka 4:3(2:2)

bramki: Patryk Kostyk, Sebastian Czapa, Marcin Gregorowicz i samobój rywali – Błonianka; Paweł Michalski 2 i zawodnik testowany - Mszczonowianka