Bramkowy remis w Sokołowie Podlaskim

29 maja 2021, godz. 22:42, 281 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 29 maja w spotkaniu 24 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki mimo że dwukrotnie obejmował prowadzenie ostatecznie tylko zremisował w Sokołowie Podlaskim z tamtejszym Podlasiem 2:2. Autorem obu bramek dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka był Damian Pociech

Do meczu z Podlasie drużyna Mszczonowianki przystąpiła w dobrych nastrojach po domowej wygranej z Zamłyniem Radom. Drużyna z Sokołowa Podlaskiego chciała natomiast dobrze zaprezentować się przed własnymi kibicami oraz pokazać, że jesienna porażka we Mszczonowie była dobrą nauczką na przyszłość.

Spotkanie to przez większość spotkania przebiegało pod dyktando Mszczonowianki, która od samego początku zepchnęła przeciwnika do gry defensywnej tworząc kilka dogodnych okazji na zdobycie bramki. Brakowało jednak dokładności. Dopiero w 16 minucie spotkania goście ze Mszczonowa osiągnęli swój cel. Całą akcję rozpoczął Przemysław Jakóbiak, który zagrał do Piotra Cudnego. Ten będąc na wysokości pola karnego zagrał piłkę przed bramkę, gdzie całą akcję precyzyjnym strzałem zakończył Damian Pociech i przyjezdni objęli prowadzenie 1:0.

Zdobyta bramka to było za mało dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka, którzy nie rezygnowali z gry ofensywnej co mogło przynieść efekt w postaci zdobycia drugiej bramki. Ta sytuacja mogła się zdarzyć w 28 minucie, kiedy to tor lotu piłki po strzale Przemysława Jakóbiaka zza 16-tki zmienił będący w polu karnym Paweł Michalski, który mimo sprytnego aczkolwiek przypadkowego manewru nie zdołał zaskoczyć bramkarza Bartosza Gralika.

W 33 minucie dość niespodziewanie ofensywne zapędy Mszczonowian zostały skarcone. Po krótko rozegranym rzucie wolnym i centrze Michała Janika w pole karne futbolówkę wybił Mohamed Azouan, a ta trafia pod nogi Cezarego Mitasa, który dostrzegł dobrze ustawionego Mateusza Omieciuka. Ten nie zastanawiając się długo zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył zdobyciem bramki. Po stracie gola goście stworzyli jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku ale przez swoją nieskuteczność im się to nie udało. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie przebieg meczu się nie zmienił. Dalej to podopieczni Pawła Jakóbiaka stworzyli więcej okazji pod bramką rywala. Brakowało jednak skuteczności. Swoich okazji nie potrafili wykorzystać kapitan Damian Pociech czy też napastnicy Paweł Michalski i Piotr Cudny. Drużyna Podlasia ustawiona na grę z kontrataku najwięcej zamieszania tworzyła po stałych fragmentach gry jednak i one nie zmieniły wyniku.

Dopiero ostatni kwadrans przyniósł prawdziwe emocje. Najpierw w 80 minucie wprowadzony na boisku inny z napastników Piotr Branicki zagrał do Damiana Pociecha, który wykorzystał sytuację sam na sam bramkarzem Podlasia Bartoszem Gralikiem, ku niezadowoleniu miejscowych kibiców, którzy uważali, że kapitan Mszczonowianki był na spalonym, goście objęli prowadzenie 2:1.

Gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Jakóbiaka dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty to walczący do końca gospodarze wykorzystali zamieszanie w polu karnym jakie powstało i w 88 minucie za sprawą wprowadzonego na boisko Jacka Toczyskiego doprowadzili zdobyli bramkę wyrównującą. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Po tym remisie podopieczni Pawła Jakóbiaka utrzymali trzypunktową przewagę nad drużyną z Sokołowa Podlaskiego i po 24 kolejkach nadal zajmują w ligowej tabeli 4 miejsce.

Następne spotkanie ligowe Mszczonowianka rozegra w środę 2 czerwca z pogodzoną ze spadkiem do Ligi Okręgowej drużyną Hutnika Huta Czechy. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:00.

Skład Podlasia: Bartosz Gralik, Kacper Komycz, Dominik Barciak, Łukasz Parzonka, Mohamed El Azouan, Hubert Fabisiak, Cezary Mitas, Paweł Buczyński(68'Jacek Toczyski), Dominik Krupa(76'Kamil Horowicz), Mateusz Omieciuk, Yago Alvarez

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Wojciech Gorczyca, Ignacy Ogłoziński(74'Daniel Cichocki), Piotr Wójcik, Anthony Chukwuemeka, Michał Janik, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński, Damian Pociech(88'Kamil Kucharski), Piotr Cudny(70'Maciej Nalej), Paweł Michalski(78'Piotr Branicki)

Podlasie Sokołów Podlaski – Mszczonowianka 2:2(1:1)

bramki: Mateusz Omieciuk, Jacek Toczyski - Podlasie; Damian Pociech – 2 – Mszczonowianka

żółte kartki: Dominik Barciak, Kacper Komycz - Podlasie