Cenna wygrana gości

09 maja 2021, godz. 00:06, 239 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 8 maja w spotkaniu 21 kolejki piłkarskiej IV Ligi zespół Mszczonowianki przegrał na swoim boisku z broniącym się przed spadkiem do Ligi Okręgowej Prochem Pionki 0:2

Od samego początku to zespół Mszczonowianki utrzymywał się więcej przy piłce ale był zmuszony do gry atakiem pozycyjnym. Goście z Pionek natomiast ustawili się na grę z kontry. Jednak mimo że oba zespoły spróbowały tworzyć jakiekolwiek sytuacje to zabrakło im albo szczęścia albo byli nieskuteczni. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie lepiej w mecz weszli piłkarze Prochu, którzy szybko bo w 46 minucie meczu po akcji zakończonej strzałem Piotra Skałbani otworzyli wynik tego meczu. Po straconej bramce podopieczni Pawła Jakóbiaka zmuszeni byli do gry ofensywnej a to stwarzało okazje do kontrataku gościom.

Po jednej z nich w 66 minucie słupek po strzale Piotra Skałbani uratował miejscowych od straty drugiej bramki. Jednak w 79 minucie miejscowy zespół nie miał już tyle szczęścia i po skutecznie wykonanym rzucie rożnym w wykonaniu Emilia Więcka niepilnowany w polu karnym Emil Kapusta jak się później okazało ustalił wynik tego spotkania. Ostatecznie Proch Pionki pokonał we Mszczonowie miejscową Mszczonowiankę 2:0 i zrobił ważny krok w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze. Po tej porażce drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka po wygranej Oskara Przysucha z Podlasiem Sokołów Podlaski spadła z czwartej na piątą pozycję w ligowej tabeli.

W następnym spotkaniu Mszczonowianka będzie walczyć o punkty w Hucie Mińskiej z tamtejszym Tygrysem, który w tej kolejce dość niespodziewanie pokonał w derbach powiatu w Mińsku Mazowieckim tamtejszą Mazovię. Mecz ten odbędzie się w sobotę 15 maja o 17:30.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński, Anthony Chukwuemeka(89'Sebastian Janik), Piotr Wójcik(46'Kamil Kucharski), Michał Janik, Daniel Cichocki, Przemysław Jakóbiak, Damian Chełmiński(65'Paweł Michalski), Damian Pociech, Maciej Nalej(56'Piotr Branicki), Piotr Cudny

Skład Prochu: Norbert Wnukowski, Bartłomiej Janiszewski, Emil Kapusta, Kamil Denkiewicz, Mateusz Szczepański(92'Joel Tata Nsah), Bartłomiej Orczykowski(90'Kacper Wnuk), Bartosz Leśniowolski, Jakub Drab, Emil Więcek, Michał Kozakowicz, Piotr Skałbania

Mszczonowianka – Proch Pionki 0:2(0:0)

Bramki: Piotr Skałbania, Emil Kapusta – Proch

żółte kartki: Kamil Denkiewicz, Bartłomiej Orczykowski - Proch