Cenna wygrana w Karczewie

30 września 2023, godz. 20:41, 224 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 30 września w spotkaniu 10 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Karczewie tamtejszy Mazur 3:1. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Arkadiusz Drapsa, Patryk Kubicki i Michał Janik

Przystępując do meczu z Mazurem Karczew wszyscy we Mszczonowie zdawali sobie sprawę, że czeka ich pojedynek z drużyną, która nigdy się nie poddaje i nie odstawia nogi. Mimo to początek spotkania należał do gości ze Mszczonowa, którzy dość szybko, bo w 8 minucie objęli prowadzenie. Po zagraniu piłki przez Piotra Ćwikowskiego do Arkadiusza Drapsy ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania i było 1:0 dla gości. Podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem 4 minuty później i po 12 minutach podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem w roli asystenta wcielił się Arkadiusza Drapsa a gola na 2:0 zdobył Patryk Kubicki.

Od tego momentu jednak spotkanie się wyrównało a powoli do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w 38 minucie zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Michała Grunta. Zdobyta bramka pozwoliła uwierzyć karczewianom, że nie wszystko stracone w tym spotkaniu i sami byli bliscy doprowadzenia do remisu. Swoich szans nie potrafili wykorzystać sami tracąc bramkę po juniorskiej stracie. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Mszczonowianki zdobył Michał Janik i po pierwszej połowie Mszczonowianka prowadziła 3:1

W drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy a drużyna Mszczonowianki mądrze ustawiona wybijała swoich rywali z uderzenia i sama kontrolowała wydarzenia boiskowe. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała zespół Mazura Karczew 3:1 i zdobyła cenne trzy punkty. Dzięki tej wygranej podopieczni Piotra Kocęby utrzymali 5 miejsce w tabeli. Teraz przed drużyną ze Mszczonowa mecz w ramach 1/8 rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu Warszawa, gdzie zagrają z Polonią II Warszawa. Następnie w sobotę 7 października o 12:30 podejmą beniaminka ligi Drogowca Jedlińsk.

Skład Mazura: Damian Cybulko, Mateusz Zawal(46'Jakub Piekut), Kacper Łukasik, Mateusz Kociszewski(62'Filip Kowalczyk), Maksymilian Bąk(75'Oskar Szczepański), Bartosz Kozakiewicz(67'Kacper Laskus), Dominik Staluszka(37'Paweł Witkowski), Jakub Spychaj, Łukasz Puciłowski, Ksawery Korfel, Michał Grunt(56'Marcin Raszka)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Szymon Kiewel, Jakub Skibiński(65'Paweł Gierach), Piotr Petasz, Michał Janik, Damian Pociech(74'Łukasz Racis), Dawid Jarczak(89'Piotr Wójcik), Piotr Ćwikowski(65'Jakub Przybył), Krzysztof Kozaczuk, Patryk Kubicki(82'Damian Chełmiński), Arkadiusz Drapsa

Mazur Karczew – Mszczonowianka 1:3(1:3)

bramki: Michał Grunt – Mazur; Arkadiusz Drapsa, Patryk Kubicki, Michał Janik –Mszczonowianka

żółte kartki: Łukasz Puciłowski, Jakub Piekut – Mazur; Piotr Petasz, Piotr Ćwikowski, Damian Chełmiński - Mszczonowianka