Cenne zwycięstwo rezerw

21 kwietnia 2013, godz. 23:07, 227 wyświetleń

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Mazowieckiej 12 w Ożarowie nasza drużyna rezerw zainaugurowała rundę wiosenną w rozgrywkach A klasy. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Koźbiała była drużyna z aspiracjami awansu do wyższej ligi - UKS Ołtarzew. Z różnicy jaka dzieli oba zespoły w tabeli można było śmiało stwierdzić, iż to gospodarze są faworytem tego spotkania.

Niespodziewanie od początku meczu to drużyna Mszczonowianki dyktowała warunki gry, nie pozwalając rywalom rozwinąć skrzydeł. W 17 minucie Partyk Romaniuk wykorzystuje dośrodkowanie Adama Siwirskiego i spokojnym strzałem w lewy róg bramki daje prowadzenie naszej drużynie. Mimo przewagi w dalszej części meczu Mszczonowiance nie udaje się powiększyć konta bramowego. Dopiero na minutę przed końcem pierwszej połowy Paweł Romanowski zostaje sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gospodarzy. Sędzia bez wahania pokazuje czerwoną kartkę i dyktuje jedenastkę do której podchodzi sam poszkodowany. Strzela bardzo precyzyjnie i na przerwę Mszczonowianka schodziła z dwu bramkową przewagą.

W drugiej połowie meczu ambitnie walczący zespół z Ołtarzewa zdobywa bramkę kontaktową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę tak niefortunnie odbija jeden z naszych zawodników, że ta wpada obok bezradnego w tej sytuacji Michała Kwiatkowskiego. Gospodarze poczuli szanse ugrania choćby punktu. Jednak dobrze dysponowana tego dnia dwójka stoperów Walczak - Majewski skutecznie rozbijała ataki UKS-u. W 75 minucie długie podanie Fabiana Kustosza, wykorzystuje Patryk Romaniuk, który sprytnym strzałem ustala wynik meczu. W samej końcówce Mateusz Kobierski strzałem z 20 metrów próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy jednak ten był na posterunku.

Ostatecznie rezerwy Mszczonowianki pokonały po dobrej grze UKS Ołtarzew 3:1. To ważne 3 punkty w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach A klasy.

Skład Mszczonowianki II: M.Kwiatkowski - F.Kustosz, M.Walczak, P.Majewski, D.Łapiński(46' A.Migdał) - A.Siwirski(75' M.Łapiński), M.Olech(63' Ł.Seliga), R.Miller(85' M.Kobierski), P.Romanowski - S.Błaszczak, P.Romaniuk

A już w środę podopieczni Arkadiusza Koźbiała zmierzą się z rezerwami trzecioligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Więcej szczegółów niebawem!