Cenny remis!

15 października 2019, godz. 22:39, 295 wyświetleń

Z jednym punktem wrócili Nasi piłkarze z Białobrzegów.  Mecz obfitował w wiele fauli oraz pojedynków fizycznych, nie zabrakło również bramek z obu stron. Wynik można uznać za sprawiedliwy, choć to drużyna Mszczonowianki dwukrotnie prowadziła.

Na nowo zmodernizowanym stadionie oraz przy świetnej pogodzie w tle przyszło rywalizować Naszej drużynie o ligowe punkty. Obie drużyny interesowała wygrana. Gospodarze od początku spotkania, w zasadzie aż do końca, mieli przewagę w posiadaniu piłki jednakże nie stworzyli sobie w przekroju spotkania wielu sytuacji bramkowych.

Mszczonowianka mądrze i ofiarnie się broniła wyprowadzając co jakiś czas groźne kontry. W taki sposób po kilkunastu minutach gry Kamil Hernik wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce rywali.

Pilica odpowiedziała trafieniem Paterka. Trzeba przyznać, że pomocnik rywali nie miał 100% okazji i sprytnie uderzył z ostrego kąta. Do przerwy mieliśmy remis 1-1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, ale Nasza drużyna coraz łatwiej dochodziła do sytuacji podbramkowych. Kilkukrotnie gospodarzy ratowała przed wyjściem sam na sam przez Piotra Cudnego pułapka ofsajdowa. Innym razem błąd defensywy wykorzystał Ignacy Ogłoziński, który mając przed sobą tylko bramkarza dał prowadzenie Mszczonowiance.

Gdy wydawało się, że wobec dobrze zorganizowanej defensywy Naszej drużyny wynik nie ulegnie zmianie, w zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników Pilicy wyrównał. Od tego momentu ostatnie kilka minut było bardzo nerwowe.  Obie drużyny mogły strzelić, ale również stracić gole. I to Pilica w ostatnich sekundach wepchnęła piłkę do siatki Naszej drużyny, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Z jednej strony mogliśmy pokusić się o wyjazdowe zwycięstwo na bardzo trudnym terenie, z drugiej strony trzeba przyjąć ten punkt z szacunkiem, bo o mały włos i w ostatnich sekundach Nasz zespół mógłby schodzić pokonany. Następne spotkanie rozegrane zostanie w Mszczonowie, a rywalem będzie Wilga Garwolin. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców.

Skład: Leszczyński – Poddębniak – Chukwuemeka – Gorczyca - Janik M – Ogłoziński - Janik S – Hernik   Wójcik – Gruszczynski – Cudny oraz Kucharski