Derbowe starcie dla gospodarzy

27 listopada 2020, godz. 18:58, 483 wyświetleń

W rozegranym w piątek 27 listopada w spotkaniu towarzyskim rozegranym na otwartej po renowacji płycie stadionu AQUA w Żyrardowie zespół Mszczonowianki przegrał z miejscową Żyrardowianką 2:3. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Paweł Michalski i Maciej Nalej

Od początku spotkania gospodarze z Żyrardowa jak to mieli w swoim zwyczaju podeszli do przeciwnika wysokim pressingiem co pozwoliło uzyskać przewagę i stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Zostało one wykorzystane w 23 minucie, kiedy to Damian Rakoczy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dzięki temu Żyrardowianka objęła prowadzenie 1:0. W 27 minucie żyrardowianie mogli podwyższyć wynik spotkania ale po zagraniu Michała Kozaczkowa kończący akcję Mateusz Tyszkiewicz nieznacznie przestrzelił.

Nieoczekiwanie dla przebiegu meczu w 35 minucie po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Sebastiana Janika precyzyjnym strzałem głową Paweł Michalski doprowadził do remisu i było 1:1.Jednak mimo wysiłków Żyrardowianki, która kończyła tą cześć i całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Ignacego Ogłozińskiego,wynik ten do przerwy nie uległ już zmianie. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po przerwie pierwszy kwadrans należał do Żyrardowianki, która wyprowadziła dwie skuteczne kontry. Najpierw w 51 minucie Konrad Koziarski zdobył drugą bramkę dla miejscowej drużyny a w 59 minucie po zagraniu Michała Kozaczkowa Jakub Sokołowski podwyższył na 3:1.

Mimo straty gola  Mszczonowianka walczyła o bramkę kontaktową, którą udało jej się uzyskać dopiero w 86 minucie. Piłkę Konradowi Koziarskiemu odebrał Kacper Ostrowski, który zagrał natychmiast do Macieja Naleja a ten po przełożeniu piłki na lepszą nogę precyzyjnym strzałem po ziemi zdobył drugą bramkę dla gości. Po zdobyciu kontaktowej bramki podopieczni Pawła Jakóbiaka dążyli do zakończenia meczu zdobyciem trzeciej bramki, co pozwoliło by ten mecz zremisować. Taka szansa miała miejsce w 90 minucie, kiedy to po centrze Patryka Cieplaka blisko pokonania golkipera Żyrardowianki był Kacper Ostrowski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Żyrardowianki 3:2.

Skład Żyrardowianki: Adam Kaniewski, Dawid Wierzbicki,Marcin Sosiński, Patryk Czarnecki, Jakub Skibiński, Michał Kozaczkow, Jakub Sokołowski, Mateusz Tyszkiewicz, Krzysztof Bajurski, Damian Rakoczy, Alan Gwiazda, Sebastian Szwaczyk, Bartosz Kuźmiński, Konrad Koziarski, Piotr Ćwikowski, Franciszek Brudko i 4 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki: Robert Stawiarski, Daniel Leszczyński, Juliusz Koprowicz, Dawid Poddębniak, Tony Chukwuemeka, Michał Janik, Sebastian Janik, Piotr Cudny, Damian Pociech, Ignacy Ogłoziński, Piotr Wójcik, Jakub Przybył, Konrad Szkopiński, Paweł Michalski, Daniel Cichocki, Michał Żółtowski, Patryk Cieplak, Maciej Nalej, Kacper Ostrowski, Cezary Rombek i 2 zawodników testowanych

bramki: Damian Rakoczy, Konrad Koziarski, Jakub Skibiński – Żyrardowianka; Paweł Michalski, Maciej Nalej - Mszczonowianka