Derby na remis

01 maja 2013, godz. 23:12, 272 wyświetleń

Mszczonowianka 0:0 Żyrardowianka

W środowe przedpołudnie na stadionie przy ul. Brzoskwiniowej w Mszczonowie doszło do pojedynku derbowego. Mszczonowianka zmierzyła się z vice liderem IV Ligi Mazowieckiej - Żyrardowianką Żyrardów.

Po sobotniej porażce w Iłży przyszedł czas na derby powiatu Żyrardowskiego. Początku meczu to wyrównana walka obu drużyn. W 4 minucie po strzale z rzutu wolnego Tomasza Łopaty z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny sparował Robert Stawiarski. Niespełna kilka minut później odpowiedź gości, jednak strzał Tomasza Sieńskiego kapitalnie zblokował Łukasz Pastewka. W późniejszym etapie gry podopieczni Rafała Dopierały co i raz próbowali dośrodkowań z bocznych sektorów boiska, które zazwyczaj padały łupem Stawiarskiego lub środkowych obrońców gości. Do sporej kontrowersji doszło w 33 minucie, gdy zawodnik Żyrardowianki złapał piłkę w ręce będąc we własnym polu karnym sugerując się gwizdkiem z trybun. Sędzia główny po konsultacji z liniowym podjął decyzję o wznowieniu gry rzutem sędziowskim. W samej końcówce pierwszej połowy dobrą interwencją popisał się Michał Le Minh broniąc skutecznie strzał zza pola karnego. Wynik do końca pierwszej odsłony nie uległ zmianie. Do przerwy 0:0. Po zmianie stron boiska to Żyrardowianka zdecydowanie zaatakowała nasz zespół, próbując częstych dośrodkowań w pole karne. Jednak to Mszczonowianka w 52 minucie mogła pokusić się o bramkę otwierającą wynik spotkania. Po indywidualnej akcji Tomasza Jaskólskiego zakończonej strzałem, skutecznie po raz kolejny broni Stawiarski. W 70 minucie Paweł Jakóbiak uderza bardzo mocno z ponad 25 metrów i najwyższym trudem Michał Le Minh paruje strzał na rzut rożny. Kilka minut później zawodnik Żyrardowianki wykłada piłkę napastnikowi gości na 5 metr przed bramkę Le Minha, któremu pozostaje tylko wpakować piłkę do siatki, jednak Kamil Łojszczyk kapitalnym wślizgiem zdołał zblokować strzał. W ostatnich minutach po zagraniu Kamila Jankowskiego w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Łojszczyk, którego podanie w z dłuż bramki gości wybili obrońcy. Ostatecznie w derbach powiatu Żyrardowskiego doszło do podziału punktów, który z pewnością nie cieszy kibiców Żyrardowianki, ponieważ przewaga liderującej Pilicy Białobrzegi wzrosła do 7 punktów.

Skład Mszczonowianki: M.Le Minh - K.Mitrowski, Ł.Pastewka, P.Nawrocki, K.Łojszczyk - T.Skórzyński, T.Bogołębski(82' P.Romanowski), K.Jankowski(88' R.Miller), T.Łopata - Ł.Kakietek(55' M.Ciesielski), T.Jaskólski

Skład Żyrardowianki:R.Stawiarski - P.Wójcik, W.Olech, J.Cios, J.Boniowski - B.Mucha, M.Baranowski, P.Jakóbiak, M.Jakóbiak - P.Jakóbiak, T.Sieński