Derby pod dyktando gości

23 kwietnia 2022, godz. 22:03, 283 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 23 kwietnia w spotkaniu 24 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Żyrardowie tamtejszą Żyrardowiankę 8:1.Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Kubicki 4, Patryk Obiała 2, Piotr Wójcik i Piotr Petasz

Do wyjazdowego spotkania z rywalem zza między zespół Mszczonowianki przystępował w dobrych nastrojach notując w poprzednich spotkaniach 4 zwycięstwa i 1 remis. Mimo to wszyscy sobie zdawali sprawę, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami i wynik może być różny. W obozie Żyrardowianki wszyscy byli dobrej myśli przed tym meczem. Mimo ostatniej serii 3 porażek teraz liczono na przełamanie złej passy. A okazja była idealna, ponieważ czekał ich mecz z lokalnym rywalem ze Mszczonowa. Spotkanie z Żyrardowianką było szczególnym spotkaniem dla bramkarza Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego, obrońców Anthonego Chukwuemeki, Piotra Wójcika, pomocników Damiana Pociecha, Patryka Czarneckiego oraz trenerów Mykoły Dremliuka i Roberta Stawiarskiego, którzy w przeszłości reprezentowali barwy biało-zielone. W zespole gospodarzy równie ważne było dla jej napastnika Macieja Naleja, który z kolei jeszcze sezon temu był zawodnikiem Mszczonowianki.

Od początku spotkanie było wyrównane a oba zespoły walczyły o opanowanie środka boiska. Mimo większego posiadania piłki jakie miał zespół przyjezdny, to gospodarze ustawieni na grę z kontry stworzyła groźną sytuację. W 8 minucie po indywidualnej akcji napastnik Żyrardowianki Maciej Nalej przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Danielem Leszczyńskim. Jak się później okazało ta sytuacja miała duży wpływ na to, co działo się w kolejnych fazach spotkania. Mszczonowianie z minuty na minutę zaczęli powoli opanowywać sytuację i przejmować kontrolę nad meczem. Pierwszy dowód tego miał miejsce w 16 minucie, kiedy to prostopadłą piłkę z głębi pola w kierunku Damiana Pociecha zagrał Piotr Wójcik, a ten mimo pokonania pierwszego obrońcy nie doszedł do futbolówki. Na szczęście gości całą akcję zamknął Patryk Kubicki, który precyzyjnym strzałem w długi róg bramki otworzył wynik spotkania i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Od tego momentu żyrardowianie musieli się otworzyć, a to ułatwiało grę gościom. W 28 minucie podopieczni Mykoły Dremliuka poszli za ciosem i po centrze Patryka Kubickiego w pole karne wynik po precyzyjnym strzale głową podwyższył Patryk Obiała i było już 2:0. Wynik meczu po pierwszej połowie został ustalony w 46 minucie. Po centrze Piotra Wójcika w pole karne futbolówka trafiła pod nogi Piotra Petasza, który zacentrował przed bramkę tak, że piłka odbiła się od rąk bramkarza a następnie trafiła przed bramkę, gdzie opadający już Patryk Obiała uderzył tak, że po odbiciu się od słupka piłka wpadła do bramki. Do przerwy Mszczonowainka prowadziła 3:0.

Po przerwie Mszczonowianie kontynuowali swoją bardzo dobrą grę, co zostało udokumentowane zdobyciem 5 bramek, przy jednej przeciwnika. Wszystko rozpoczęło się w 52 minucie, kiedy to po rzut karny po faulu na Patryku Kubickim wykorzystał Piotr Wójcik i zrobiło się 4:0. W 54 minucie brak koncentracji i lekkie zlekceważenie przeciwnika wykorzystała mająca podrażnioną ambicję drużyna miejscowa. Dzięki strzałowi jaki oddał Adam Dudziński udało jej się zmniejszyć stratę do trzech bramek i Mszczonowianka prowadziła 4:1. Szybko jednak, bo w 61 minucie po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Piotra Petasza goście odzyskali czterobramkową przewagę i podwyższyli wynik na 5:1. W 64 minucie po szybkim kontrataku precyzyjną piłkę w pole karne zagrał Szymon Kiewel, a tam zamykający całą akcję Patryk Kubicki zmienił wynik na 6:1. Na kolejne bramki trzeba było czekać aż do końcówki meczu. W 82 minucie celny strzał po indywidualnej akcji Jakuba Grzeszaka dobił Patryk Kubicki i zrobiło się 7:1. W 88 minucie ten sam piłkarz ustala wynik spotkania po dobitce strzału Konrada Szkopińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną gości ze Mszczonowa 8:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Mykoły Dremliuka awansowali z siódmej na szóstą pozycję w tabeli ligowej. Żyrardowianka po tej porażce i wygranej Tygrysa z Milanem spadła na 15 pozycję. Następne spotkanie ligowe zespół Mszczonowianki zagra w środę 27 kwietnia w Sokołowie Podlaskim z tamtejszym Podlasiem. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 17:30.

Skład Żyrardowianki: Adam Kaniewski, Jakub Skibiński, Konrad Marusiak, Igor Motyliński, Adam Dudziński (70'Bartosz Fiuk), Dominik Marusiak (70'Gegi Kurtanidze), Krzysztof Bajurski, Mateusz Tyszkiewicz, Bartosz Kuźmiński, Maciej Nalej, Piotr Ćwikowski (82'Piotr Gurdziel)

Skład Mszczonowianki:Daniel Leszczyński, Dawid Poddębniak (70'Hubert Gutkowski), Szymon Kiewel, Piotr Petasz (70'Anthony Chukwuemeka), Michał Janik, Piotr Wójcik (58'Patryk Czarnecki), Damian Chełmiński (70'Mateusz Jeliński), Damian Pociech, Patryk Kubicki, Patryk Obiała (70'Konrad Szkopiński), Mikołaj Napora (70'Jakub Grzeszak)

Żyrardowianka - Mszczonowianka 1:8(0:3)

Bramki: Adam Dudziński - Żyrardowianka; Patryk Kubicki - 4, Patryk Obiała - 2, Piotr Wójcik, Piotr Petasz - Mszczonowianka

żółta kartka: Dawid Poddębniak – Mszczczonowianka

czerwona kartka: Konrad Marusiak - Żyrardowianka