Do Siedlec po awans!

15 czerwca 2014, godz. 11:39, 275 wyświetleń

Mszczonowianka w dramatycznych okolicznościach pokonała Drukarza Warszawa 4:2 i znowu rozdaje karty w walce o awans!

Kto ogląda mecze Mszczonowianki w ostatnich tygodniach może dorobić się zawału serca, bo napisać, że są dramatyczne, to mało. Niestety, zazwyczaj to rywalom dopisywało szczęście, a ponieważ podobno suma szczęścia i pecha równa się zero, to tym razem dopisało ono mszczonowianom.

Zespołem lepszym w meczu Mszczonowianki z Drukarzem byli piłkarze trenera Dopierały, ale po raz kolejny wydawało się, że przewagi nie będą potrafili przekuć w końcowy sukces. Do przerwy 1:1, a bramkę zdobył Kamil Łojszczyk (20'). Ten sam zawodnik dał Mszczonowiance prowadzenie 2:1 w 60 minucie, ale gdy goście w 85 minucie doprowadzili do remisu 2:2, wydawało się, że demony przeszłości powróciły i Mszczonowianka znowu straci punkty, które w końcowym rozrachunku mogą okazać się bezcenne.

Na szczęście tym razem fortuna sprzyjała gospodarzom. W 89 minucie ponowne prowadzenie Mszczonowiance dał Dariusz Cackowski, a w doliczonym czasie gry rezultat podwyższył jeszcze Tomasz Skórzyński.

Wygrana z Drukarzem to nie była jedyna dobra wiadomość dla Mszczonowianki tego dnia. Ożarowianka przegrała bowiem 1:2 lokalne derby ze Zniczem II Pruszków i już odpadła z walki o awans, natomiast Pogoń II Siedlce tylko zremisowała ze Spartą Jazgarzew 4:4. Oznacza to, że przed ostatnią kolejką Mszczonowianka wróciła na fotel lidera i do awansu wystarczy jej remis w ostatniej kolejce. Problem polega jednak na tym, że zespół Rafała Dopierały jedzie na mecz do Siedlec, a więc ktoś, kto przygotowywał terminarz przed sezonem, może dziś przyjmować gratulacje, bowiem bezpośredni mecz w ostatniej serii spotkań decydować będzie o wygraniu ligi i promocji do III ligi. Jesienią w starciu Mszczonowianki z Pogonią II Siedlce lepsi okazali się nasi piłkarze 2:0, dlatego w rewanżu urządzać ich będzie nawet podział punktów. Spotkanie rozegrane zostanie 21 czerwca o godzinie 17.00.

Mszczonowianka - Drukarz Warszawa 4:2 (1:1)

Mszczonowianka: Kwiatkowski - Darnowski, Nawrocki, Pastewka, Cackowski - Nowak (65' Skórzyński), Ciesielski, Bogołębski, Łopata - Białek (75' Siwirski), Łojszczyk (91' Dobski).