01 maja 2013, godz. 23:13, 240 wyświetleń

Mszczonowianka II 2:0 Relax Radziwiłłów

P.Romanowski 36
R.Miller 76

W środowe popołudnie na stadionie przy ul. Brzoskwiniowej w Mszczonowie rezerwy naszego klubu zrobiły kolejny duży krok w stronę utrzymania się w rozgrywkach A klasy. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Koźbiała była drużyna Relaxu Radziwiłłów.

Po niedzielnym zwycięstwie z Orionem Cegłów przyszedł czas na potyczkę z drużyną Relaxu Radziwiłłów, która już w 5 minucie spotkania miała doskonałą okazję na otworzenie wyniku. Po faulu jednego z środkowych obrońców Mszczonowianki, sędzia Trawiński dyktuje jedenastkę, którą kapitalnie broni Michał Kwiatkowski rzucając się w prawy róg bramki. Nasi zawodnicy nie rozpoczęli tego spotkania najlepiej, jednak z upływem czasu było już tylko lepiej. Potwierdzeniem tego była 36 minuta, w której Paweł Romanowski po podaniu Adama Siwirskiego znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i precyzyjnym strzałem po ziemi daje prowadzenie Mszczonowiance. W końcówce pierwszej połowy dobry strzał Łukasza Seligi skutecznie broni bramkarz drużyny przyjezdnej. Do przerwy wynik 1:0. W drugiej odsłonie spotkania to dalsze ataki gospodarzy. Dobrą sytuacje w 53 minucie zmarnował Łukasz Seliga, który po podaniu Arkadiusza Migdała próbował mijać bramkarza, jednak ten sprytnie wybił mu piłkę z pod nóg. Kilka minut później Paweł Romanowski po indywidualnej akcji znalazł się sam przed bramką gości jednak uderzył wprost w bramkarza drużny z Radziwiłłowa. W końcu w 76 minucie po dobrym dośrodkowaniu Mateusza Olecha z rzutu rożnego akcje strzałem głową wykańcza Robert Miller podwyższając wynik spotkania. Mszczonowianka idąc za ciosem mogła rozstrzygnąć losy meczu. Znowu w roli głównej Paweł Romanowski, zagrywa prostopadle do Adama Siwirskiego, który uderza wprost w bramkarza gości. W samej końcówce dobry strzał z rzutu wolnego zawodnika Relaxsu broni Michał Kwiatkowski.

Ostatecznie rezerwy Mszczonowianki pokonały Relax Radziwiłłów 2:0, awansując tym samym o jedną lokatę w ligowej tabeli. Wzrosła również przewaga nad miejscem spadkowym do 13 punktów.

Skład Mszczonowianki II: M.Kwiatkowski - F.Kustosz, K.Bargieł(51' A.Migdał), M.Walczak(46' Ł.Kowalski), Ł.Kujawa - R.Miller(81' A.Sieczkowski), M.Olech, M.Ciesielski(46' M.Sielski), P.Romanowski - A.Siwirski, Ł.Seliga