Efektowna wygrana z Pogonią

06 lutego 2014, godz. 11:18, 282 wyświetleń

W rozegranym w Grodzisku Mazowieckim sparingu Mszczonowianka pokonała tamtejszą Pogoń 4:0 (1:0).

Choć Pogoń do meczu przystąpiła bez kilku podstawowych graczy, to jednak wynik, a w zasadzie jego rozmiary, mogą być dla kibiców sporą niespodzianką. Nie dla tych jednak, którzy mecz widzieli. Mszczonwowianka od początku do końca była zespołem zdecydowanie lepszym, a gospodarze, zwłaszcza do przerwy, mieli sporo szczęścia, że przegrywali tylko 0:1.

Świetnych okazji nie wykorzystali m.in. Marcin Dębowski (sam na sam z bramkarzem, strzał w słupek, ładne uderzenie w pełnym biegu - bramkarz z trudem wyekspediował piłkę na róg), Kamil Łojszczyk (dobitka wprost w bramkarza po odbiciu piłki od słupka) czy Piotr Nawrocki (piłka po jego strzale głową dosłownie o centymetry minęła bramkę).

Prowadzenie Mszczonowiance w 35 minucie dał Kamil Łojszczyk, któremu po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi, a on doskonale wiedział co z nią zrobić.

W drugiej połowie na boisku w obu zespołach pojawili się zmiennicy, tempo gry nieco spadło, ale nadal to Mszczonowianka dyktowała warunki na boisku. Wynik długo jednak nie ulegał zmianie i dopiero w 70 minucie Tomasz Łopata, ostro dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłkę po drodze dotknął jeszcze głową jeden z naszych zawodników, ale nie zmienił jej kierunku i ta wpadła do siatki obok zupełnie zaskoczonego bramkarza Pogoni.

Pięć minut później Łopata ponownie podszedł do rzutu wolnego, tym razem na wprost bramki, przymierzył przy samym słupku i było 0:3.

Tuż przed samym gwizdkiem kończącym spotkanie wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił Tomasz Bogołębski.

Wygrana z Pogonią to nie jedyna dobra wiadomość dla kibiców Mszczonowianki. Przy okazji sparingu kluby załatwiły także niezbędne formalności dotyczące Bartłomieja Nowaka i wiadomo już, że wychowanek Pogoni na zasadzie wypożyczenia przynajmniej do końca sezonu będzie reprezentował Mszczonowiankę.

Pogoń Grodzisk Maz. - Mszczonowianka 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Łojszczyk (35'), 0:2 Łopata (70'), 0:3 Łopata (75'), 0:4 Bogołębski (89').

Mszczonowianka (I połowa): Kwiatkowski - Skórzyński, Nawrocki, Cackowski, Mitrowski, Dobski, Ciesielski, Bogołębski, Nowak, Łojszczyk, Dębowski. (II połowa): Kwiatkowski - F. Kustosz, Nawrocki, Darnowski, Czarnecki, Migdał, Bogołębski, Miller, Łopata, Białek, Maranowski.