Energia odcięła prąd

18 maja 2022, godz. 21:16, 228 wyświetleń

W rozegranym w środę 18 maja w spotkaniu 28 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Kozienicach z tamtejsza Energia Kozienice 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobył Hubert Gutkowski

Przystępując do meczu z Energią zespół Mszczonowianki wiedział, że mecze z tą drużyną zwłaszcza na jej terenie nigdy nie są łatwe dla każdego przeciwnika. Mimo to postanowili podjąć rękawice.Dla Energii, dla której ten mecz był debiutem trenerskim Pawła Rajna, który zastąpił Mariusza Sztobryna, był kolejnym ważnym meczem, w którym tylko zwycięstwo przedłużało szansę walki o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.

W tym meczu więcej z gry i posiadaniu piłki miał zespół Mszczonowianki, który jednak raził nieskutecznością albo spokoju, opanowania a także w jego grze widać było nerwowość. Najlepsze okazje w pierwszej połowie mieli Michał Janik, Damian Pociech i Piotr Petasz. Ustawiona na grę z kontry Energia wyczekiwała na dogodny moment, w którym może ukąsić. Bardzo aktywni w tym zespole byli Bartłomiej Książek, Yurii Hluszczuk i Michał Kucharczyk. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Dość niespodziewanie drużyna miejscowa objęła prowadzenie 1:0. W 39 minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym ustawionym na wysokości pola karnego, Bartłomiej Książek przy próbie centry posłał piłkę bramkarzowi drużyny przyjezdnej za kołnierz.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kozieniczanie ograniczyli się do głębokiej defensywy a ich zapędy ofensywne były ograniczone. Czas mijał a wynik spotkania się nie zmieniał. Mimo licznych prób mszczonowianom nie udało się sforsować defensywy rywala. Najlepszą okazję w tym okresie miał w 68 minucie Sebastian Czapa, którego strzał kończący efektowną akcję gości powstrzymała poprzeczka. Sytuacja ta się zemściła w 79 minucie. Po szybko wyprowadzonym kontrataku na indywidualną akcję zdecydował się Yuri Hluszczuk, który zagrał do Michała Kucharczyka a ten pewnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0 dla Energii.

W 80 minucie nadzieję na wywiezie choćby punktu podopiecznym Mykoły Dremliuka dał jeszcze wprowadzony z ławki Hubert Gutkowski zdobywając bramkę kontaktową. Jednak nadzieje na remis prysły w 96 minucie, kiedy to po szybkim kontrataku wynik spotkania na 3:1 dla zespołu z Kozienic ustalił inny z rezerwowych Eugeniusz Kołodziejczyk. Dla podopiecznych Mykoły Dremliuka była to pierwsza porażka w tym roku a 7 w sezonie. Szansa na rozpoczęcie nowej serii i rehabilitację będzie miała miejsce w niedzielę 22 maja. Tego dnia Mszczonowianka podejmie u siebie drużynę Pogoni II Siedlce. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Energii: Michał Majos, Adrian Nowosadko, Patryk Wołczyński, Bartłomiej Janiszewski, Władysław Dokunin, Krzysztof Wasilewicz(82'Emil Więcek), Piotr Czerwiński, Yuri Hluszczuk(85'Eugeniusz Kołodziejczyk), Bartłomiej Książek, Michał Kucharczyk(75'Roman Skowroński), Bartłomiej Nowak(89'Filip Maciąg)

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Michał Janik, Piotr Petasz, Patryk Czarnecki, Konrad Szkopiński(46'Jakub Grzeszak), Sebastian Czapa(78'Szymon Kiewel), Piotr Wójcik(60'Damian Chełmińśki), Damian Pociech, Patryk Kubicki(67'Hubert Gutkowski)

Energia Kozienice – Mszczonowianka 3:1(1:0)

bramki: Bartłomiej Książek, Michał Kucharczyk, Eugeniusz Kołodziejczyk – Energia; Hubert Gutkowski – Mszczonowianka

żółte kartki: Michał Majos, Piotr Czerwiński – Energia; Konrad Szkopiński, Piotr Petasz, Damian Pociech - Mszczonowianka