Fatalna pierwsza połowa

06 maja 2014, godz. 11:26, 343 wyświetleń

W rozegranym 4 maja spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną w Lidze Juniorów Starszych zespół Mszczonowianki Mszczonów przegrał z Amurem Wilga 2:4, a o wyniku zadecydowała fatalna I połowa meczu. Bramki dla podopiecznych Dariusza Cackowskiego zdobył Jakub Borowiec.

W 12 minucie spotkania zespół Amura wywalczył rzut wolny, który na bramkę zamienił Kosicki i było 0:1. W 13 minucie mogło być już 0:2 ale po zagraniu Widłaka okazję zmarnował Grzegrzółka. W 22 minucie druga bramka stała się faktem. Złe ustawienie bramkarza wykorzystał Grzegrzółka i Amur prowadził już 0:2. Mszczonowianie mieli wiele sytuacji do zmiany wyniku (m.in. Dąbrowski, Borowiec, Burchacki), jednak razili nieskutecznością. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 40 minucie, gdy po prostopadłym zagraniu Kosicki płaskim strzałem strzelił trzecią bramkę dla przyjezdnych. Do przerwy 0:3.
Niezbyt dobrze dla podopiecznych Dariusza Cackowskiego zaczęła się II połowa, bowiem już w 48 minucie goście, a konkretnie Widłak, zmarnowali sytuację sam na sam z Saskowskim. Mszczonowianie strzelecką indolencję przełamali w 67 minucie, gdy Borowiec po indywidualnej akcji zmniejszył rozmiary porażki. Niestety, dwubramkowa różnica utrzymała się tylko 2 minuty, bowiem kolejny w tym spotkaniu błąd Saskowskiego kosztował Mszczonowiankę bramkę na 1:4.

W 72 minucie składna akcja gospodarzy kończy się drugą bramką Borowca, jednak to było wszystko na co było tego dnia stać juniorów Mszczonowianki i mecz zakończył się porażką 2:4.

W najbliższą niedzielę (11 maja) podopieczni Dariusza Cackowskiego podejmą Spartę Jazgarzew. Początek meczu o 14:00.

Skład Mszczonowianki: Saskowski, Kustosz, Urynowicz (35’ Kamil Burchacki), Marcin Burchacki, Bartłomiej Burchacki, Ręgowski, Dąbrowski, Borowiec, Szcześniak, Szydlik, Sokołowski (68’ Wacławski).

Skład Amura: Węgrzynowicz, Gontarz, Ścislak, Konarzewski, Długaszek, Grzegrzółka, Węgrzynek (89’ Miąsek), Górzkowski, Kosicki, Jeziorek (80’Gruszczyński), Widłak.