Garwolin zdobyty

23 marca 2024, godz. 22:19, 250 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 23 marca w spotkaniu 20 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał w Garwolinie tamtejszą Wilgę Garwolin 2:0. Obie bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Damian Pociech

Przystępując do meczu w Garwolinie z tamtejszą Wilgą wszyscy we Mszczonowie byli w bardzo dobrych nastrojach po wygranym meczu w Raszynie jednocześnie zdawali sobie sprawę, że może to być cięższy mecz.

Od początku to się potwierdziło gracze Wilgi dobrze znający teren chcieli zaskoczyć swoich rywali. W 4 minucie blisko zdobycia gola był Sello Mankge, którego strzał głową był nieznacznie chybiony a w 7 minucie strzałem z dystansu postraszył gości Przemysław Alot. Mszczonowianie zaczęli powoli opanowywać sytuację po kwadransie i sami wyprowadzali groźnie sytuacje, z którymi radził sobie bramkarz miejscowej Wilgi Jakub Bieliński. W 24 minucie grającym na wysokim pressingu Mszczonowianie dopieli swego i za sprawą jej kapitana Damiana Pociecha, który wykorzystał sam na sam z bramkarzem po zagraniu Leona Faleckiego, objęli prowadzenie 1:0. Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć, ale w 27 minucie po zagraniu Przemysława Alota szansę zmarnował Kirył Szokurow, którego powstrzymał dobrą interwencją Daniel Leszczyński.

W kolejnych minutach miejscowa drużyna zepchnęła gości do głębokiej obrony i sama stworzyła kilka szans na remis ale przez słabą skuteczność, to jej się nie udało.Goście nie pozostali jednak dłużni. W 43 minucie szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Gracjan Grot. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Mszczonowianki 1:0.

Po przerwie początek należał do podopiecznych Piotra Kocęby, którzy szybko mogli podwyższyć prowadzenie. W 47 minucie po prostopadłym zagraniu Damiana Pociecha szansy na zmianę wyniku nie wykorzystał Adam Stankiewicz a w 50 minucie niecelnie z wolnego uderzył Gracjan Grot. Gospodarze pierwszą swoją szansę na zdobycie gola mieli w 52 minucie, kiedy to Szymon Kaczyński zagrał do Sebastiana Papiernika a ten uderzył minimalnie obok bramki. W kolejnych minutach oba zespoły stworzyli kilka szans na zmianę wyniku. Najbliższej w tym momencie byli gospodarze a konkretnie w 65 minucie kiedy to najpierw słupek a kilkadziesiąt sekund później przyjezdnych uratowała poprzeczka po strzałach Emmanuela Obiego.

Można powiedzieć, że ta sytuacja była momentem zwrotnym w tym meczu. Stare przysłowie piłkarskie mówi, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i to miało miejsce w 70 minucie, kiedy to prostopadłe zagranie Adama Stankiewicza wykorzystał Damian Pociech ustalając jednocześnie wynik meczu. Ostatecznie Mszczonowianka po trudnym spotkaniu pokonała w Garwolinie tamtejszą Wilgę 2:0. Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Kocęby rozegrają w Wielką Sobotę 30 marca, kiedy to o 12:30 podejmą na własnym boisku MKS Piaseczno.

Skład Wilgi: Jakub Bieliński, Sebastian Grzegorczyk, Sebastian Papiernik, Sello Mangke(77'Tomasz Paszkowski), Kirył Szokurow, Kacper Kowalski, Damian Papiernik(72'Karol Haber), Kacper Wieczorek, Przemysław Alot(46'Daniel Żurawski), Szymon Kaczyński(72'Szymon Rudzki), Emmanuel Obi

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Sokołowski(56'Władysław Tsurkan), Jakub Skibiński, Władysław Bobrow, Jakub Łukasiak, Leon Falecki(67'Dawid Jarczak), Jakub Przybył(84'Piotr Wójcik), Adam Stankiewicz(89'Piotr Ćwikowski), Damian Pociech(78' Pawło Paduk), Łukasz Racis(72'Patryk Kubicki), Gracjan Grot

Wilga Garwolin – Mszczonowianka 0:2(0:1)

bramki: Damian Pociech – 2 – Mszczonowianka

żółte kartki: Sebastian Papiernik – Wilga; Jakub Sokołowski, Leon Falecki, Daniel Leszczyński, Adam Stankiewicz, Gracjan Grot, Piotr Ćwikowski - Mszczonowianka