Historyczna wygrana żeńskiej Mszczonowianki!

12 września 2016, godz. 18:00, 249 wyświetleń

Historyczne, bo pierwsze w rozgrywkach ligowych zwycięstwo żeńskiej drużyny Mszczonowianki. Podopieczne trenera Bartka Czarneckiego pokonały na wyjeździe zespół FUKS BRIX Pułtusk aż 4:1!

Mimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych, bowiem temperatura momentami sięgała nawet 35 stopni, nasza drużyna zagrała bardzo dobre zawody, a zmienniczki udowodniły, że można na nie stawiać od pierwszych minut. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma sytuacjami zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Początek spotkania to dominacja Mszczonowianki i już w 10 minucie w annałach zapisała się Emila Wiesion, która fantastycznym strzałem z lewej nogi zdobyła pierwszą w historii ligową bramkę dla żeńskiej Mszczonowianki!
Podwyższyć rezultat jeszcze przed przerwą mogły Choła i Cymerman, ale brakowało zdecydowania i szczęścia pod bramką gospodyń. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Fuksa, który zaatakował, a w nasze szeregi wdarło się trochę chaosu. Na szczęście korzystny wynik udało się dowieźć do przerwy.

Początek drugiej połowy to wyrównana walka w środku pola, ale w 50 minucie (mecz trwa 2x40 minut) ponownie Emilia Wiesion wpisała się na listę strzelczyń, tym razem skutecznie egzekwując rzut wolny i było 2:0.
W tym momencie z gospodyń ewidentnie zeszło powietrze i Mszczonowianka spokojnie kontrolowała spotkanie. W 55 minucie piękną indywidualną akcję Dominiki Cymerman wykończyła Magda Czarnecka i było 3:0.
Chwila dekoncentracji kosztowała wprawdzie mszczonowianki stratę bramki (77'), ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Bartka Czarneckiego i w 80 minucie Sylwia Drzewiecka strzałem z trudnej pozycji ustaliła rezultat na 4:1, pieczętując tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo Mszczonowianki! Brawo!

Następny mecz nasze Panie rozegrają już w najbliższą sobotę, o godzinie 15:00, a podejmować będą Warszawską Akademię Piłkarską. Serdecznie zapraszamy!

FUKS BRIX Pułtusk - Mszczoniwianka 1:4 (0:1)

Bramki: 10' Emilia Wiesion 1-0, 50' Emilia Wiesion 2-0, 55' Magda Czarnecka 3-0, 77' 3-1, 80' Sylwia Drzewiecka 4-1.

Skład: Soszka Zgórzak (65' Motylińska), Domańska, Domańska, Leśniewska(70'Szczepańska), Wiesion (70' Maciak), Kozłowska (65'Łapińska), Bodecka, Choła (65' Piernikowska), Czarnecka (60'Drzewiecka), Cymerman.