Hutnik o bramkę lepszy

03 lutego 2024, godz. 17:26, 260 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 3 lutego w swoim trzecim spotkaniu kontrolnym zespół Mszczonowianki przegrał w Warszawie z tamtejszym Hutnikiem Warszawa 2:3. Bramki w tym meczu zdobyli: Dawid Jarczak i zawodnik testowany.

Przystępując do meczu z ligowym rywalem Hutnikiem Warszawa zespół Mszczonowianki zdawał sobie sprawę, że aby coś osiągnąć musi zmienić styl gry. Jak się później okazało udało się to.

Początek należał do zespołu Mszczonowianki, który do meczu przystąpił bezkompleksów do teoretycznie lepszego na papierze przeciwnika. W akcjach jakie przeprowadzał brakowało skuteczności. Najbliżej w 18 minucie był Jakub Oszkiel, który uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka. Te stworzone sytuacje zemściły się w 24 minucie, kiedy to po centrze Daniela Boguckiego Patryk Bek głową otworzył wynik spotkania i Hutnik objął prowadzenie 1:0. Natomiast w 27 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał zawodnik testowany i jak się później okazało ustalił rezultat spotkania po pierwszej połowie. Do przerwy Hutnik prowadził pewnie 2:0.

Wydawało się, że jeszcze większą pewność grę i kontrolę gol z 47 minuty, kiedy zawodnik testowany umieścił piłkę w do pustej bramce mimo że golkiper Mszczonowianki nie był wstanie się podnieść z murawy. Hutnik podwyższył prowadzenie na 3:0.

Dopiero od tego momentu goście ze Mszczonowa wzięli się wgarść i w 55 minucie po akcji zawodników testowanych przyjezdni zdobyli pierwszą bramkę a w 71 minucie po sytuację, którą zakończył indywidualną akcję Dawid Jarczak złapali kontakt. Hutnik prowadził już tylko 3:2. Im bliżej końca spotkania tym zespół Mszczonowianki ze wszystkich sił dążył, do zdobycia bramki dającej remis ale mimo wysiłku i stworzonych okazji przez słabą skuteczność tego celu nie udało im się zrealizować. Ostatecznie Hutnik Warszawa wygrał ze Mszczonowianką 3:2. Kolejne spotkanie mszczonowianie rozegrają w sobotę 10 lutego w Tomaszowie Mazowieckim z tamtejszą Lechią Tomaszów Mazowiecki, która na co dzień gra w III lidze. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 10:00.

Skład Hutnika: Jan Balawejder, Daniel Bogucki, Erwin Nowik, Piotr Bujak, Bartosz Kwiatkowski, Patryk Koziara, Patryk Bek, Damian Warchoł, Rafał Maciejewski, Krzysztof Możdżonek, Paweł Giel, Filip Gnas i 3 zawodników testowanych

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Łukasiak, Jakub Skibiński, Paweł Gierach, Leon Falecki, Piotr Ćwikowski, Damian Pociech, Adam Stankiewicz, Jaklub Oszkiel, Piotr Petasz, Szymon Kiewel, Adrian Nowecki, Dawid Jarczak, Vladyslav Tsurkan i 4 zawodników testowanych