Józefovia pokonana!

25 maja 2013, godz. 10:39, 318 wyświetleń

W dobrym stylu zawodnicy Mszczonowianki zrehabilitowali się za środową porażkę ze Spartą Jazgarzew pokonując drużynę Józefovi Józefów 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Tomasz Łopata i Kamil Łojszczyk. Przy obu trafieniach asystował Tomasz Skórzyński.

W pierwszym kwadransie aktywniejsi byli podopieczni Rafała Dopierały, którzy długo utrzymywali się przy piłce. W 5 minucie celnie na bramkę Józefovii uderzał Ciesielski. Chwilę później na strzał z 25 metrów zdecydował się Bogołębski ale trafił w dobrze ustawionego bramkarza gości. W 28 minucie techniczny strzał pomocnika Józefovi przelatuje tuż nad poprzeczką Le Minha. Końcówka pierwszej odsłony należała do drużyny przyjezdnej. Jednak mimo wielu prób nie potrafili sobie stworzyć sytuacji bramkowych. Do przerwy niezbyt ciekawego spotkania mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga odsłona spotkania przyniosła nam zdecydowane ataki Mszczonowianki. Szczęścia zabrakło w 48 minucie Romanowskiemu, który strzałem z 12 metrów trafił w poprzeczkę. Kilka minut później na indywidualną akcje zdecydował się Jaskólski i w dobrej sytuacji uderzył tylko w boczną siatkę. Odpowiedź Józefovi była natychmiastowa. Groźnie na bramkę gospodarzy uderzał zawodnik Józefovi ale czujny w bramce Le Minh sparował uderzenie na rzut rożny. W końcu w 67 minucie spotkania Mszczonowianka dopina swego. Po szybkiej akcji Skórzyński zagrywa płasko w pole karne gdzie świetnie piłkę przyjmuje Łopata i pewnym strzałem w długi róg daje prowadzenie Mszczonowiance. Józefovia niemogąca się pogodzić z takim wynikiem zaciekle atakowała. Swojej przewagi nie potrafiła udokumentować bramką wyrównującą. Na 5 minut przed końcem spotkania zabójczy kontratak wyprowadziła Mszczonowianka. Tomek Łopata kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Skórzyńskiego, a ten  w sytuacji sam na sam z golkiperem dograł Łojszczykowi, któremu pozostało umieścić futbolówkę w siatce. W ostatniej minucie spotkania bramkę honorową dla Józefovi zdobył Robert Warakomski.

Mszczonowianka po dobrej grze w drugiej odsłonie spotkania zdobywa 3 punkty dzięki, którym zmniejszyła stratę do czwartej Sparty Jazgarzew. W środę podopieczni Rafała Dopierały rozegrają zaległe spotkanie 20. kolejki IV Ligi. Rywalem będzie trzecia w tabeli Victoria Sulejówek.