Juniorzy: Emocjonujące spotkanie 94

02 czerwca 2013, godz. 10:45, 263 wyświetleń

Juniorzy Mszczonowianki z rocznika 94/95 pokonali trzeci w tabeli Dąb Wieliszew 3:2, po bardzo emocjonującym spotkaniu. Bramki dla podopiecznych Jakuba Sowińskiego zdobyli: Bartłomiej Szamburski i Adam Siwirski x2.

Od początku spotkania przewagę przejęła drużyna przyjezdnych. Mszczonowianka wyczekiwała okazji do szybkiego kontrataku. W 12 minucie strzał Siwirskiego paruje golkiper Wieliszewa, do piłki dopadł Szamburski i skutecznym strzałem z ostrego kąta otworzył wynik spotkania. Dąb Wieliszew stwarzał zagrożenie głównie po rzutach z autu, po których piłka wbijana była w pole karne Kwiatkowskiego. Również Mszczonowianka miała swoje szanse na powiększenie prowadzenia jednak w wielu sytuacjach brakowało skutecznego wykończenia. W końcówce pierwszej odsłony nie porozumienie środkowych obrońców Mszczonowianki wykorzystuje zawodnik gość pokonując Kwiatkowskiego w sytuacji sam na sam. Do przerwy remis.

Druga odsłona spotkania to ambitna walka obu ekip. W 68 minucie Siwirski wykorzystuje świetne podanie Dąbrowskiego i w sytuacji sam na sam mija golkipera gości umieszczając futbolówkę w siatce. W końcówce obie drużyny dostarczyły mnóstwo emocji kibicom. W 84 minucie kolejny błąd obrońców Mszczonowianki wykorzystuje Dąb Wieliszew doprowadzając do wyrównania. O wszystkim zdecydowała ostatnia akcja meczu. Wtedy właśnie Siwirski wykorzystał długie podanie Oronia i płaskim strzałem między nogami bramkarza ustalił wynik spotkania.

Mszczonowianka dzięki dzisiejszemu zwycięstwu utrzymała pozycje lidera Ligi Juniorów Starszych U-19. W sobotę podopiecznych Jakuba Sowińskiego czeka decydujące starcie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki - vice liderem, który ma tyle samo punktów co Mszczonowianka. Czy uda się wygrać Ligę Juniorów Starszych U-19?