Juniorzy na remis z FC Komorów

12 marca 2018, godz. 20:39, 326 wyświetleń

Juniorzy Mszczonowianki (rocznik 2001) zremisowali w sobotę w Nowej Wsi w meczu kontrolnym z FC Komorów 2:2. Bramki strzelali Kuba Matusz oraz Łukasz Kwiatkowski z rzutu karnego.

Był to ostatni sparing Mszczonowianki przed inauguracją nowego sezonu I LO. W niedzielę o godzinie 11:00 w Mszczonowie Juniorzy w pierwszej kolejce podejmą MUKS II UNIĘ Warszawa.

W ramach przygotowań Mszczonowianka rozegrała pięć meczów towarzyskich.. Bilans tych spotkań, to jedna porażka (AP Żyrardów), trzy zwycięstwa (Mazowsze Grójec, GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Znicz II Pruszków) i remis w sobotnim meczu z FC Komorów.

Mszczonowianie źle weszli w mecz rozgrywany na pięknym stadionie w Nowej Wsi. Podopieczni Bartka Czarneckiego mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce i skonstruowaniem groźnej akcji ofensywnej. Kłopoty naszego zespołu szybko wykorzystali gracze z Komorowa i w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Po błędzie jednego ze środkowych obrońców, który przy wyskoku źle obliczył lot piłki i napastnik w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza.

Stracona bramka podziałała orzeźwiająco na mszczonowian, którzy pięć minut po golu gospodarzy odpowiedzieli bramką Kuby Matusza. Po dobrym podaniu Kwiatkowskiego, Matusz zachował zimną krew i i również w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zdobyciu wyrównującej bramki Mszczonowianka zdecydowanie przejęła inicjatywę w spotkaniu, z łatwością kasując akcje ofensywne rywala i przenosząc ciężar rozgrywania piłki na połowę drużyny z Komorowa. Mimo tego mszczonowianom przez długi czas brakowało sytuacji, by móc wyjść na prowadzenie.

W 55 minucie Mszczonowianka znalazła jednak sposób na defensywę Komorowa. Po faulu na Szymanowskim w polu karnym do jedenastki podszedł Kwiatkowski i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Gol Kwiatkowskiego nie dał jednak mszczonowianom zwycięstwa, bowiem w 77 minucie  gry do remisu doprowadził Komorów.