Kolejna wygrana na koncie

28 października 2023, godz. 19:11, 208 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 28 października w spotkaniu 14 kolejki piłkarskiej IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku Sokoła Serock 5:2. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Arkadiusz Drapsa 2, Dawid Jarczak, Patryk Kubicki i Łukasz Racis

Przystępując do meczu z walczącym o utrzymanie zespołem z Serocka drużyna Mszczonowianki jeśli chciała dopisać kolejne punkty do swojego konta to musiała przede wszystkim być skoncentrowana i nie myśleć o zlekceważeniu rywala. Jak pokazała historia właśnie drużyny, które są w dolnej cześci tabeli potrafią sprawić tym teoretycznie lepszym spore kłopoty. To właśnie miało miejsce w tym meczu zwłaszcza w pierwszej połowie.

Mimo, że to Mszczonowianka od początku spotkania była stroną przeważającą a swojej szansy nie wykorzystał już w 5 minucie Patryk Kubicki, to właśnie rywale ustawieni na grę z kontry w swojej pierwszej akcji otworzyli wynik meczu. W 7 minucie po zagraniu Macieja Grabickiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Karol Pierzchalski i to Sokół prowadził 1:0.

Po stracie bramki podopieczni Piotra Kocęby chcieli jak najszybciej odrobić stratę ale nie potrafili znaleźć recepty na szczęśliwie broniącą drużynę Sokoła, która w 17 minucie powinna podwyższyć swoje prowadzenie, ale po centrze w pole karne w wykonaniu Oliwiera Tetkowskiego tylko albo aż w boczną siatkę uderzył Jakub Stalmach.

Gdy wydawało się, że popularni „Mydlarze”, jak to określa się drużynę Sokoła Serock, dotrwają z korzystnym wynikiem do przerwy, to dwa momenty nieuwagi zadecydowały, że Mszczonowianka zdołała odwrócić wynik. Najpierw w 37 minucie po zagraniu Michała Janika w pole karne i wybiciu obrońców ta trafia pod nogi Krzysztofa Kozaczuka, który odegrał do będącego tuż za nim Dawida Jarczaka. Ten mając sporo miejsca płaskim strzałem po ziemi doprowadził do remisu 1:1. W 38 minucie z kolei podanie Michała Janika wykorzystał Patryk Kubicki i do przerwy to Mszczonowianka prowadziła 2:1.

Po przerwie podopieczni Piotra Kocęby poszli za ciosem i w 47 minucie po faulu na Dawidzie Jarczaku arbiter odgwizdał rzut karny. Jedenastkę w 48 minucie wykorzystał niezawodny w ostatnich spotkaniach Arkadiusz Drapsa i Mszczonowianka prowadziła 3:1. W 56 minucie dość niepodziewanie do głosu doszli przeciwnicy, którzy zdobyli bramkę kontaktową. Ponownie dał o sobie znać duet Maciej Grabicki Karol Pierzchalski.

Gospodarze mimo straty bramki zdołali opanować sytuację i najpierw w 67 minucie po akcji wprowadzonych w drugiej połowie Jakuba Skibińskiego i Szymona Kiewela wynik na 4:2 zmienił Arkadiusz Drapsa a w 76 minucie prostopadłe zagranie Michała Janika wykorzystał inny z prowadzonych Łukasz Racis, który po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała Sokoła Serock 5:2 i utrzymała czwarte miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień drużyna prowadzona przez Piotra Kocęby rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem w ramach 15 kolejki zmierzy się na wyjeździe z innym beniaminkiem Józefovią Józefów. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 13:00.

Skład Mszczonowianka: Mateusz Siodoś, Paweł Gierach(64'Jakub Skibiński), Piotr Petasz(77'Jakub Łukasiak), Szymon Kiewel, Michał Janik, Damian Chełmiński(64'Piotr Wójcik), Krzysztof Kozaczuk(64'Piotr Ćwikowski), Dawid Jarczak(77'Adam Stankiewicz), Patryk Kubicki, Damian Pociech(68'Łukasz Racis), Arkadiusz Drapsa

Skład Sokoła: Mateusz Baj, Oliwier Tetkowski, Karol Haber, Bartosz Szydłowski, Jakub Kopacz(73'Michał Wasążnik), Piotr Płatek(73'Radosław Rosiński), Rafał Choszcz, Jakub Stalmach(55'Michał Czarnecki), Karol Pierzchalski, Maciej Grabicki, Igor Ruciński

Mszczonowianka – Sokół 5:2(2:1)

bramki: Arkadiusz Drapsa - 2, Dawid Jarczak, Patryk Kubicki, Łukasz Racis – Mszczonowianka; Karol Pierzchalski – 2 Sokół

żółte kartki: Igor Ruciński, Michał Czarnecki - Sokół