Komplet punktów w Piasecznie

09 kwietnia 2018, godz. 20:54, 294 wyświetleń

Mszczonowianka pokonała na wyjeździe MKS Piaseczno 2:1 po bramkach Marcina Gregorowicza i Kamila Marciniaka.

Mszczonowianka chciała szybko zmazać plamę po remisie z Naprzodem Skórzec. Zadanie wydawało się trudne, bowiem podopieczni Roberta Moskala udali się do Piaseczna na mecz z tamtejszym MKS, który goryczy porażki w lidze nie zaznał od listopada ubiegłego roku, a rundę wiosenną zaczął od dwóch wysokich zwycięstw (4:0 z Naprzodem Skórzec i 10:1 z Wilgą Garwolin) oraz wyjazdowego remisu z liderem Pilicą Białobrzegi (2:2).

W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Najlepszą okazję dla mszczonowian już w 4 minucie miał Paweł Lepa, ale jego strzał był niecelny. Gdy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą przy wyniku bezbramkowym, w 44 minucie błąd popełnił dobrze grający Karol Worach, który spóźnił wślizg w „szesnastce” i sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, zamieniony na bramkę. Do przerwy 1:0 dla MKS.

W II połowie Mszczonowianka zaprezentowała się jak na wicelidera przystało i udało się jej odwrócić losy meczu. W 65 minucie Piotr Cudny dośrodkował spod linii końcowej, a na raty piłkę do siatki skierował Marcin Gregorowicz.

W 70 minucie na strzał z około 20 metrów zdecydował się Kamil Marciniak i piłka znalazła drogę do bramki gospodarzy.

W końcówce meczu na bohatera Mszczonowianki wyrósł Daniel Leszczyński, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, dzięki którym udało się wywieźć z trudnego terenu niezwykle cenne 3 punkty. Była jeszcze budząca sporo kontrowersji sytuacja z 86 minuty, gdy po interwencji Marciniaka sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenasty metr, ale po sygnalizacji i konsultacji z arbitrem liniowym zmienił decyzję i przyznał gospodarzom jedynie rzut wolny, bowiem przewinienie miało miejsce przed linią pola karnego.

MKS Piaseczno – Mszczonowianka 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Krupnik (44' – karny), 1:1 Gregorowicz (65'), 1:2 Marciniak (70')

Mszczonowianka: Leszczyński – Worach (46' Janik), Chukwuemeka, K.Jadacki – Cudny (80' Majchrzak), Lepa (46' Wójcik), Gliński, Czeremużyński (46' Dylewski), Marciniak – Sosnowski (82' Pociech), Gregorowicz.