Koniec dobrej passy

17 października 2021, godz. 20:42, 259 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 17 października w spotkaniu 12 kolejki Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Siedlcach z tamtejszą Pogonią II Siedlce 0:4

Drużyna Mszczonowianki jechała do Siedlec z serią 5 meczów wygranych zrzędu jednak wiedziała, że tym razem może czekać ich bardzo ciężka potyczka. Jak się później okazało taka była.

Pierwszy kwadrans był wyrównany. Mszczonowianie dotrzymywali kroku zespołu Pogoni. Jednak wszystko co złe dla zespołu prowadzonego przez Pawła Jakóbiaka zaczęło się w 24 minucie.Piłkę z rzutu rożnego na pole karne dogrywał Miguel Lopez a tam mimo że strzał głową Mohameda El Azouan obronił bramkarz Adam Filipiuk, to piłka trafiła pod do Kamila Dmowskiego, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.Pogoń objęła prowadzenie 1:0. Strzelona bramka jeszcze bardziej napędziła akcje gospodarzy, którzy szybko chcieli pokazać, że jednobramkowe prowadzenie ich nie zadowala. W 28 minucie po raz drugi udało im się znaleźć sposób na defensywę mszczonowską.Dominik Leszczuk zagrał piłkę do Eryka Więdłochy a ten pięknym strzałem zza 16-tki, po którym futbolówka zatrzymała się w okienku bramki podwyższył na 2:0.Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.W drugiej połowie siedlczanie już na jej początku pokazali, że gościom miejsce w szyku i w 50 minucie po zagraniu prostopadłym Cezarego Bujalskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Balazs Boda i zrobiło się 3:0.Dopiero od tego momentu Mszczonowianka nie mająca nic do stracenia zaczęła atakować odważniej. Niestety zawiodła ją skuteczność przy strzałach Michała Janika i Mikołaja Napory.Te sytuacje zemściły się w końcówce meczu.W 86 minucie Maciej Kołoczek dograł piłkę w pole karne a tam jak się później okazało rezultat spotkania ustalił Bartłomiej Moch.Ostatecznie Pogoń II Siedlce pokonała Mszczonowiankę 4:0 i dzięki tej wygranej wyprzedziła zespół Pawła Jakóbiaka w tabeli, który po 12 kolejkach zajmuje 7 miejsce. W najbliższym tygodniu Mszczonowianka rozegra dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w środę 20 października o 15:00 w ramach rozgrywek Półfinału Pucharu Polski szczebla okręgu Warszawa z Ząbkovią Ząbki a drugie z nich w sobotę, kiedy to w ramach 13 kolejki Forbet IV ligi o 12:30 zagra Zamłyniem Radom. W obu z nich drużyna ze Mszczonowa przystąpi w roli gospodarza.

Skład Pogoni: Maksym Wadach, Maciej Kołoczek, Kamil Dmowski(89'Maciej Gawinkowski) , Miguel Lopez, Cezary Bujalski (80'Jan Helak), Przemysław Rodak, Mohamed El Azouan, Dominik Leszczuk (73'Sebastian Szczepaniak), Dawid Wojszewski, Eryk Więdłocha (86'Dawid Płudowski), Balazs Boda (73'Bartłomiej Moch)

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak, Karol Worach (46'Konrad Szkopiński), Michał Janik, Przemysław Jakóbiak (77'Patryk Czarnecki), Damian Chełmiński (46'Patryk Obiała), Damian Pociech, Patryk Kubicki (63'Jakub Grzeszak), Mikołaj Napora (88'Jakub Przybył)

Pogoń II Siedlce – Mszczonowianka 4:0(2:0)

bramki: Kamil Dmowski, Eryk Więdłocha, Balazs Boda, Bartłomiej Moch

żółte kartki: Maksym Wadach, Dawid Nojszewski – Pogoń; Przemysław Jakóbiak, Hubert Gutkowski - Mszczonowianka