Koniec pucharowej przygody

20 października 2021, godz. 21:08, 405 wyświetleń

W rozegranym w środę 20 października w spotkaniu Półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki przegrał na swoim boisku z Ząbkovią Ząbki 1:2.Jedyną bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Mikołaj Napora

Przystępując do spotkania z kolejną z drużyn należących do ligowej czołówki w Forbet IV Ligi na etapie Półfinału Pucharu Polski Szczebla Okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki wiedział, że czeka ją kolejne ciężkie spotkanie.Drużyna Ząbkovii z kolei chciała pokazać się z lepszej strony, niż to miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Ząbkach, gdzie na tym samym etapie rywalizacji spotkała się z drużyną ze Mszczonowa. Wtedy to rywalizację wygrała drużyna dzisiejszych gospodarzy. Samo spotkanie było również szczególne dla byłego bramkarza Mszczonowianki a obecnie Ząbkovii Juliusza Koprowicza, który rok temu zatrzymał zespół z Ząbek.To starcie zapowiadało się zatem bardzo ciekawie.

Od początku spotkania w swoim zwyczaju mszczonowianie chcieli pokazać, że nie boją się rywala i już w 6 minucie mogli objąć prowadzenie. Drużyna Ząbkovii przyjęła taktykę aby dać się wyszumieć swojemu rywalowi a potem samemu znaleźć okazję po grze z kontrataku. Te założenie przyniosły skutek w 13 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego strzał Filipa Głowali został zatrzymany ale dobitka Marka Kwiatkowskiego była już skuteczna. Ząbkovia objęła prowadzenie 1:0. Po stracie bramki goście dalej stosowali tą samą taktykę. Mszczonowianie byli bliscy wyrównania w 21 minucie. Akcję drużyny prowadzonej przez Pawła Jakóbiaka rozpoczął Patryk Czarnecki, który zagrał do Jakuba Grzeszaka a ten do Damiana Chełmińskiego, który zaraz po przyjęciu oddał groźny strzał, z którym poradził sobie były bramkarz Mszczonowianki Juliusz Koprowicz. W 37 minucie z kolei zespół Ząbkovii znów zaskoczył swojego przeciwnika. Po zagraniu piłki na skrzydło do Bartosza Wiśniewskiego ten zagrał prostopadle do Kewina Przygody, który pewnym strzałem podwyższył a jednocześnie ustalił wynik spotkania po pierwszej połowie. Do przerwy Ząbkovia prowadziła 2:0.

Zupełnie inne oblicze miała druga połowa, która pokazała, że drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka przeszła obok meczu w jej pierwszej części. Teraz można było zobaczyć wszystko to, z czego mszczonowianie są znani i lubiani. Drużyna miała pomysł na grę i stwarzała zagrożenie pod bramką rywala. Dużo dali zmiennicy.Na skrzydle szalał Michał Janik, a swoich rywali strzałami straszyli m.in. Mikołaj Napora czy też Patryk Kubicki. Właśnie ten pierwszy dał nadzieje, że nie wszystko jeszcze stracone w tym meczu. W 63 minucie ten zawodnik wykorzystał podanie od Michała Janika i pozwolił swojej drużynie złapać kontakt z rywalem. Im bliżej końca spotkania tym podopieczni Pawła Jakóbiaka coraz mocniej dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Najbliżej tego był w 90 minucie Patryk Obiała jednak posłał piłkę ponad bramką.Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 2:1, która udanie zrewanżowała się Mszczonowiance za ubiegłoroczne starcie na tym samym etapie rozgrywek.Mszczonowianka natomiast musi się teraz skupić na lidze, a walkę o pucharze odłożyć do kolejnego sezonu. Najbliższe spotkanie podopieczni Pawła Jakóbiaka zagrają w sobotę 23 października i o 12:30 podejmą w nim zespół Zamłynia Radom.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Anthony Chukwuemeka, Aleksy Wiśniewski (46'Damian Pociech), Karol Worach, Dawid Poddębniak, Piotr Wójcik (46'Michał Janik), Patryk Czarnecki (46'Konrad Szkopiński), Damian Chełmiński, Jakub Grzeszak (60'Mikołaj Napora), Jakub Przybył (46'Patryk Kubicki), Patryk Obiała

Skład Ząbkovii: Juliusz Koprowicz, Krystian Mianowicz, Michał Boczoń, Marek Kwiatkowski, Kacper Ziółkowski, Bartosz Osoliński, Jakun Jóźwiak (59'Rafał Mastalerczuk), Kewin Przygoda (68'Szymon Różycki), Bartosz Wiśniewski (59' Daniel Kleber), Filip Głowala (59' Bartosz Lelito), Kacper Grabowicz (59'Sebastian Kwaczreszwili)

Mszczonowianka - Ząbkovia 1:2(0:2)

Bramki: Mikołaj Napora - Mszczonowianka; Marek Kwiatkowski, Kewin Przygoda - Ząbkovia

Żółte kartki: Paweł Jakóbiak - trener Mszczonowianki; Krystian Mianowicz, Filip Głowala, Bartosz Osoliński - Ząbkovia

Czerwona kartka: Robert Stawiarski - Mszczonowianka