Łatwa wygrana lidera z Płocka

22 maja 2021, godz. 22:58, 243 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 22 maja w spotkaniu 10 kolejki Ekstraligi Juniorów Starszych zespół Mszczonowianki 2002 nie poradził sobie w starciu z drużyną Wisły Płock 2002 ulegając jej 2:9. Bramki dla podopiecznych Jarosława Karasia w tym meczu zdobyli Kacper Ostrowski i Jakub Przybył

Od początku spotkania to drużyna gości, która od samego początku była stawiana w roli faworyta przejęła inicjatywę nad wydarzeniami toczącymi się na boisku zupełnie odbierając argumenty gry zespołowi miejscowemu aplikując mu pięć bramek.Wszystko rozpoczęło się w 10 minucie kiedy to sędzia liniowy podjął decyzję o przekroczeniu przez piłkę linii bramkowej po strzale Dawida Szczepanika i Wisła objęła prowadzenie 1:0.W 16 minucie po zagraniu Dawida Szczepanika Jakub Zieliński podwyższył na 2:0. W 28 minucie ten sam piłkarz zmienił wynik na 3:0. W 38 minucie Dawid Szczepanik zagrał w pole karne, gdzie piłkę otrzymał Roman Kostiuk a ten zdecydował się na odegranie do lepiej ustawionego Adama Kępczyńskiego, a on podwyższył na 4:0. Wynik spotkania po pierwszej połowie został ustalony w 41 minucie, kiedy to pewnym strzałem rzut karny wykorzystał Paweł Błaszak. Do przerwy Wisła Płock prowadziła 5:0.

Po przerwie szóstą bramkę strzelanie kontynuował Paweł Kwaśniewski, który dokonał zmiany rezultatu na 6:0 w 48 minucie. Dość niespodziewanie w 55 minucie swoje pięć minut miał zespół Mszczonowianki, który po zagraniu bramkarza Jakub Kotleszki i pięknym strzale Kacpra Ostrowskiego zmniejszyli stratę rywali do pięciu bramek. Ten jednak po stracie bramek nie rezygnował ale był bardzo nieskuteczny aż do 73 minuty, kiedy to Paweł Kwaśniewski na raty pokonał golkipera miejscowej drużyny i było już 7:1. Na 8:1 podwyższył Szymon Winiarkiewicz. Dziewiątą bramkę uzyskał Jakub Maślak. Mimo dużej straty podopieczni Jarosława Karasia nie załamali się i do końca walczyli o zdobycie drugiej bramki. Udało się to w 89 minucie, kiedy to brak w koncentracji bramkarza Wisły Olafa Dominika wykorzystał Jakub Przybył najpierw zabierając mu piłkę a chwile później umieszczając ją po pewnym strzale w pustej bramce. Ostatecznie mecz kończy się wysoką wygraną Wisły Płock 9:2. W najbliższą środę 26 maja oba zespoły czeka rewanż w Płocku. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 11:30.

Skład Mszczonowianki: Jakub Kotleszka, Dominik Kocz, Cezary Rombek, Jakub Jędrzejczak, Michał Żółtowski, Jakub Cieśluk(57'Igor Nowakowski), Mateusz Adamczyk(78'Maciej Dąbrowski), Aleksander Czarnecki, Kacper Ostrowski, Jakub Przybył, Mateusz Janus

Skład Wisły: Olaf Dominik, Kacper Wiśniewski, Adam Kępczyński, Adrian Duchnowski, Mateusz Jeznach, Paweł Błaszak(46'Paweł Kwaśniewski), Jakub Zieliński, Filip Starzyński(46'Jakub Maślak), Szymon Winiarkiewicz, Dawid Szczepanik, Roman Kostiuk(46'Bartosz Kaszyński)

Mszczonowianka – Wisła Płock 2:9 (0:5)

bramki: Kacper Ostrowski, Jakub Przybył – Mszczonowianka; Paweł Kwaśniewski 2, Jakub Zieliński 2, Dawid Szczepanik,Adam Kępczyński, Paweł Błaszak, Szymon Winiarkiewicz, Jakub Maślak – Wisła Płock