Minimalna porażka

15 września 2021, godz. 21:03, 285 wyświetleń

W rozegranym w środę 15 września w zaległym spotkaniu 5 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki przegrał w Przysusze z tamtejszym Oskarem Przysucha 1:2. Bramkę dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobył Dawid Poddębniak

Do spotkania z Oskarem Przysucha drużyna Mszczonowianka przystępowała w bardzo dobrych nastrojach po efektownej wygranej w derbowym meczu z Żyrardowianką. Wszyscy jednak wiedzieli, że pojedynek, który zostanie rozegrany na wyjeździe wcale nie będzie łatwy. Tak też było. To właśnie drużyna miejscowa od początku narzuciła swoje warunki gry, czego efektem była zdobyta bramka już 7 minucie. Po zagraniu piłki do Michała Bojka ten zagrał w pole karne a tam próbując interweniować obrońca gości Hubert Gutkowski sfaulował jednego z napastników. Arbiter odgwizdał rzut karny. Do jego wykonania podszedł etatowy wykonawca tego stałego fragmentu gry , były piłkarz Mszczonowianki, Tomasz Bogołębski, który pięknym strzałem w okienko otworzył wynik tego meczu. Oskar objął prowadzenie 1:0. W kolejnych akcjach gospodarze byli bliżsi zdobycia bramki. Najlepszą okazję przysuszanie mieli w 27 minucie. Patryk Czarnota zagrał ze skrzydła w pole karne a tam okazję zmarnowali kolejnego Tomasz Zagórski i Oskar Miturski. Na pierwszą skuteczną akcję w wykonaniu zawodników prowadzonych przez Pawła Jakóbiaka trzeba było do 31 minuty. Wtedy to Damian Chełmiński zagrał do Konrada Szkopińskiego ten oddał celny strzał. W 33 minucie z kolei Mszczonowianka miała wywalczyła najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu. Patryk Obiała zagrał do Michała Janika a ten w pole karne, gdzie jedenastkę wywalczył Patryk Kubicki. Na wykonanie rzutu karnego zdecydował się zdobywca bramki z poprzedniego meczu z Żyrardowianką Konrad Szkopiński. Jednak tym razem uderzył tak, że ta powędrowała wysoko nad poprzeczką. W 42 minucie wynik spotkania mógł podwyższyć zawodnik Oskara Tomasz Zagórski, ale jego strzał z rzutu wolnego okazał się niecelny. Do przerwy Oskar prowadził 1:0.

Po przerwie drużyna Mszczonowianki niemająca nic do stracenia podjęła próbę zawalczenia o remis i postawiła na grę ofensywną. Ta jednak mimo początkowego efektu spaliła na panewce, kiedy to w 60 minucie miejscowa drużyna przeprowadziła skuteczną kontrę, po której rezultat spotkania na 2:0 podwyższył Michał Bojek, który uprzedził próbującego przejąć piłkę golkipera Mszczonowianki Daniela Leszczyńskiego uderzając futbolówkę w kierunku pustej bramki.

Strata bramki nie zniechęciła podopiecznych Pawła Jakóbiaka, którzy pomimo dwóch bramek mogli dość szybko, bo w 65 minucie zdobyć bramkę kontaktową. Prostopadłe podanie w kierunku Patryka Kubickiego zagrał Dawid Poddębniak, a ten przegrał starcie sam na sam z bramkarzem Oskara Pawłem Wieczorkiem. W 71 minucie golkiper gospodarzy skutecznie interweniował po strzale Konrada Szkopińskiego z rzutu wolnego. Gdy wydawało się, że Oskar w tym meczu bramki nie straci, to w 94 minucie spotkania po centrze Michała Janika z rzutu rożnego w pole karne futbolówkę przedłużył głową Mateusz Jeliński, a niepilnowany Dawid Poddębniak głową zdobył jak się później okazało bramkę honorową. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Oskara 2:1. Kolejne spotkanie drużyna Mszczonowianki rozegra w najbliższą sobotę 18 września, kiedy to zagra na wyjeździe w Karczewie z tamtejszym Mazurem. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16:00.

Skład Oskara: Paweł Wieczorek, Przemysław Wicik, Maciej Klimas, Michał Bojek(77'Tomasz Janiszewski), Mariusz Moskwa, Tomasz Bogołębski(35'Piotr Skałbania), Patryk Czarnota, Piotr Kornacki, Oskar Miturski(57'Patryk Figarski), Tomasz Zagórski(87'Dawid Sala), Przemysław Śliwiński(77'Przemysław Nogaj)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński, Hubert Gutkowski, Piotr Wójcik(62'Mikołaj Napora), Dawid Poddębniak, Michał Janik, Damian Chełmiński(83'Jakub Przybył), Konrad Szkopiński, Damian Pociech(77'Jakub Grzeszak), Patryk Kubicki, Patryk Obiała

Oskar Przysucha – Mszczonowianka 2:1(1:0)

bramki: Tomasz Bogołębski, Michał Bojek – Oskar Przysucha; Dawid Poddębniak – Mszczonowianka

żółte kartki: Piotr Skałbania, Przemysław Wicik, Patryk Czarnota, Piotr Kornacki – Oskar; Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak, Michał Janik, Damian Chełmiński – Mszczonowianka