Mszczonowianka gra dalej

05 października 2021, godz. 20:52, 308 wyświetleń

W rozegranym we wtorek 5 października w spotkaniu VII Rundy Rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Warszawa zespół Mszczonowianki pokonał w Baniosze tamtejszego Orła Baniocha 4:1. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Patryk Kubicki 2, Damian Chełmiński i Konrad Szkopiński

Jadąc do Baniochy drużyna Mszczonowianki chciała zrewanżować się swojemu ligowemu przeciwnikowi za niespodziewany remis w ligowej potyczce. Orzeł chciał natomiast sprawić niespodziankę eliminując wyżej notowanego rywala.Samo spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu gości, który dość szybko, bo w pierwszych dziesięciu minutach spotkania zdobył dwie bramki. Najpierw w 7 minucie po centrze z rzutu rożnego, w wykonaniu Konrada Szkopińskiego, w polu karnym miejscowej drużyny powstało zamieszanie, które ostatecznie wykorzystał pomocnik Damian Chełmiński, który skutecznie dobił strzał obrońcy Mateusza Jelińskiego a w 10 minucie na 2:0 wynik podwyższył Konrad Szkopiński. Gospodarze niezałamali się i w 23 minucie za sprawą Antoniego Kozyry zdobyli bramkę kontaktową. Jak się później okazało była to bramka, która mimo niewykorzystanych szans z obu stron pod koniec tej części gry, ustaliła wynik meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 2:1.

Po przerwie mimo początkowo lepszej gry Orła to drużyna prowadzona przez Pawła Jakóbiaka ustawiona na kontrę zadała swoim rywalom dwa ciosy. Pierwszy z nich miał miejsce w 73 minucie, kiedy to strzał wprowadzonego w drugiej połowie Patryka Obiały dobił inny z rezerwowych w tym spotkaniu Patryk Kubicki i było 3:1. Ten sam piłkarz w 81 minucie po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu i ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Mszczonowianki 4:1, co dało jej awans do kolejnej rundy rozgrywek. Następnego przeciwnika drużyna ze Mszczonowa pozna najprawdopodobniej w piątek, ponieważ kolejny mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski zostanie rozegrany w następny wtorek 12 lub środę 13 października. Wcześniej jednak Mszczonowianka wróci do gry o ligowe punkty. W najbliższą sobotę 9 października do Mszczonowa na mecz 11 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi przyjedzie drużyna beniaminka Energii Kozienice. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 12:30.

Skład Orła: Krzysztof Jurek(85'Krzysztof Przepiórka), Mateusz Zieliński, Wojciech Gorczyca(74'Damian Stępniak), Patryk Dąbkowski, Adam Myszkowski, Bartłomiej Grudziński, Krzysztof Możdżonek(74'Kacper Ciesielski), Konrad Wosztyl, Oliwier Olszewski(55'Marcel Mich), Antoni Kozyra, Mateusz Keller(60'Dominik Bartnik)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Aleksy Wiśniewski(60'Karol Worach), Anthony Chukwuemeka, Mateusz Jeliński(60'Hubert Gutkowski), Dawid Poddębniak, Piotr Wójcik(60'Przemysław Jakóbiak), Konrad Szkopiński(60'Mikołaj Napora), Damian Chełmiński, Jakub Grzeszak, Damian Pociech(60'Patryk Kubicki), Jakub Przybył(60'Patryk Obiała)

Orzeł Baniocha – Mszczonowianka 1:4(1:2)

bramki: Antoni Kozyra – Orzeł; Patryk Kubicki 2, Damian Chełmiński, Konrad Szkopiński – Mszczonowianka

żółte kartki: Adam Myszkowski, Damian Stępniak, Mateusz Keller, Mateusz Kanabus – II trenerOrzeł; Damian Chełmiński - Mszczonowianka