Mszczonowianka gra dalej

29 kwietnia 2021, godz. 14:32, 287 wyświetleń

W rozegranym w środę 28 kwietnia w spotkaniu 1/8 rozgrywek o Mazowiecki Puchar Polski zespół Mszczonowianki pokonał w Białobrzegach tamtejszą Pilicę Białobrzegi 4:3.Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Kamil Kucharski 3 i Piotr Cudny

Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg. Oba zespoły się wzajemnie badały. Stroną przeważającą był zespół Pilicy, a Mszczonowianka ustawiła się na grę z kontrataku. Jak się okazała ta taktyka okazała się skuteczna. Wszystko rozpoczęło się w 18 minucie. Sebastian Janik zagrał piłkę do Kamila Kucharskiego otworzył wynik spotkania. Mszczonowianie objęli prowadzenie 1:0. W 22 minucie zespół miejscowy powinien wyrównać ale akcji rozpoczętej przez Kacpra Klinickiego i podania Mateusza Glińskiego nie wykorzystał Kamil Czarnecki. Ta sytuacja pokazała, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 27 minucie podopieczni Pawła Jakóbiaka to potwierdzili. Wszystko rozpoczął Piotr Wójcik, który zagrał piłkę do Ignacego Ogłozińskiego na skrzydło. Ten zacentrował w pole karne, gdzie z piłką minął się Piotr Cudny a zamykający całą akcję Kamil Kucharski pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0. Swoją bardzo dobrą grę goście potwierdzili w 34 minucie. Wszystko rozpoczęło się od pressingu w obrębie 16-tego metra przed bramką rywali. Ten ruch wymusił podanie jednego z obrońców Pilicy do bramkarza. Właśnie na to czekał nadbiegający Kamil Kucharski, który wykorzystał zamieszanie między linią obrony a bramkarzem i sprytnym strzałem sam zdobył klasycznego hattricka a jednocześnie ustalił wynik meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:0.

Druga połowę spotkania bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze lidera IV ligi, który w 50 minucie zdobyli pierwszą bramkę. Mateusz Gliński zagrał do Bartosza Zawadzkiego a ten do Bartłomieja Niedzieli, który pokonał Juliusza Koprowicza. Mszczonowianka prowadziła 3:1. Mimo straty bramki Mszczonowianie nie zmienili swojego planu i stylu gry. Dalej liczyli, że rywale za bardzo się odkryją i uda się kontra. Taka sytuacja miała miejsce w 58 minucie, kiedy to Piotr Branicki zagrał na skrzydło do Daniela Cichockiego, a ten zacentrował futbolówkę w pole karne, gdzie całą akcję precyzyjnym strzałem głową zakończył Piotr Cudny. Mszczonowianka prowadziła już 4:1. Przy takim wyniku wydawało się, że zwycięstwo gości nie jest zagrożone. Jednak mimo tak wysokiego prowadzenia do końca Mszczonowianka musiała drżeć o wynik. Wszystko za sprawą lepszej gry Pilicy, która pozwoliła jej na zdobycie dwóch bramek. Najpierw w 60 minucie Marcin Rawski zagrał do Kamila Czarneckiego, który wyłożył piłkę Michałowi Kucharczykowi a ten precyzyjnym strzałem zmniejszył przewagę gości do dwóch bramek. Natomiast w 88 minucie bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Michalski. Po zdobytej bramce Pilica walczyła o czwartą bramkę, która doprowadzi do dogrywki jednak aby ją zdobyć zabrakło jej czasu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Mszczonowianki 4:3. Dzięki tej wygranej Mszczonowianie wywalczyli promocję do Ćwierćfinału. W najbliższą sobotę 1 maja oba zespoły spotkają się ponownie. Tym razem w ramach 20 kolejki IV ligi. Pojedynek ten również zostanie rozegrany w Białobrzegach. Pojedynek ten rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skład Pilicy: Bartosz Gemza, Bartłomiej Michalski, Adrian Karasek(52'Konrad Paterek), Kamil Czarnecki, Kacper Klinicki, Maciej Kencel, Bartłomiej Niedziela(82'Marcin Bykowski), Patryk Walasek, Bartosz Zawadzki(52'Marcin Rawski), Mateusz Gliński(52'Michał Kucharczyk), Michał Dobkowski(52'Damian Winiarski)

Skład Mszczonowianki: Juliusz Koprowicz, Ignacy Ogłoziński, Wojciech Gorczyca, Daniel Cichocki, Piotr Wójcik, Sebastian Janik(90'Daniel Leszczyński), Michał Janik, Kamil Kucharski (53'Maciej Nalej), Damian Pociech, Piotr Branicki(61'Przemysław Jakóbiak), Piotr Cudny

Pilica Białobrzegi – Mszczonowianka 3:4(0:3)

bramki: Bartłomiej Niedziela, Michał Kucharczyk, Bartłomiej Michalski – Pilica; Kamil Kucharski 3, Piotr Cudny

żółte kartki: Maciej Kencel, Patryk Walasek – Pilica; Przemysław Jakóbiak, Piotr Cudny, Juliusz Koprowicz - Mszczonowianka