Mszczonowianka lepsza od Marcovii

09 października 2022, godz. 01:00, 165 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 8 października w spotkaniu 11 kolejki piłkarskiej Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku Marcovię Marki 4:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Patryk Kubicki 2, Patryk Obiała i Ignacy Ogłoziński jednocześnie wygrywając pierwszy mecz ligowy na swoim boisku od 8 czerwca, kiedy to okazali się lepsi od grającego obecnie w V lidze Naprzodu Skórzec.

Przystępując do meczu z Marcovią zespół Mszczonowianki chciał podtrzymać swoją dobrą formę z ostatnich spotkań ligowego z Orłem Baniocha i pucharowego z Wilgą Garwolin. Marcovia natomiast chciała tutaj przynajmniej zremisować po tym, jak pozostawiła po sobie dobre wrażenie po spotkaniu z MKS-em Piaseczno.

Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu Mszczonowianki, który już w 4 minucie po centrze Jakuba Łukasiaka błąd popełnił bramkarz gości Adam Radzikowski, który zderzył się ze swoim obrońcom i napastnikiem Mszczonowianki Patrykiem Obiała wypuszczając futbolówkę z rąk, a wspomniany wyżej zawodnik gospodarzy kopnął piłkę do pustej bramki i Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. Z tym orzeczeniem sędziego nie zgodzili się przyjezdni, którzy twierdzili, że ich bramkarz był wyraźnie faulowany. Arbiter jednak zdania już nie zmienił i to oni musieli odrabiać straty. A, że to potrafią udowodnili w 8 minucie dośrodkowaniu Jana Szulkowskiego zamykający całą akcję napastnik Marcovii Artur Rawa doprowadził do remisu 1:1. W 15 minucie zespół z Marek poszedł za ciosem i objął prowadzenie za sprawą Sebastiana Szerszenia i Marcovia objęła prowadzenie 2:1. Prowadzenie to trwało tylko 6 minut. Strata bramki podziałała niczym „płachta na byka” na podopiecznych Mykoły Dremliuka, którzy w 21 minucie po zagraniu Sebastiana Czapy i indywidualnej akcji zakończonej bramką po strzale Patryka Kubickiego z 18 metrów i zrobiło się 2:2. W 26 minucie mszczonowianie poszli za ciosem i po zagraniu Alistaira Selamoleli i przepięknym trafieniu Ignacego Ogłozińskiego, przy którym futbolówka trafiła w okienko bramki gości pozwoliła Mszczonowiance ponownie objąć prowadzenie w tym meczu. Tym razem 3:2. W 45 minucie rezultat spotkania mógł zmienić jeszcze zespół Marcovii ale sytuację sam na sam z bramkarzem Danielem Leszczyńskim zmarnował strzelec pierwszej bramki Artur Rawa. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła 3:2.

W drugiej połowie od początku podopieczni Mykoły Dremliuka dążyli do podwyższenia tego prowadzenia. Pierwsza okazja nadarzyła się już w 49 minucie, kiedy to rzut karny wywalczył Patryk Kubicki. Niestety dla miejscowej drużyny jedenastkę zmarnował wprowadzony w drugiej połowie Damian Pociech. Jednak swoją konsekwencją i pomysłem na grę mszczonowianie osiągnęli swój cel i w 60 minucie po zagraniu Ignacego Ogłozińskiego mimo nacisków ze strony rywala Patryk Kubicki jak się później okazało ustalił wynik tego meczu. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Mszczonowianki 4:2, która dzięki tej wygranej awansowała na 12 miejsce w tabeli oraz zanotowała swoją pierwszą wygraną od 8 czerwca, kiedy to równie efektownie pokonała grający już w V lidze zespół Naprzodu Skórzec. Przed podopiecznymi Mykoły Dremliuka teraz starcie w Ćwierćfinale Pucharu Polski szczebla okręgu Warszawa z ligowym rywalem Mazurem Karczew w środę 12 października o 15:30 na boisku rywala, a następnie w niedzielę 16 października kolejny mecz ligowy. Tym razem w Warszawie z zamykającą ligową tabelę Escolą Varsovią. Początek tego drugiego meczu zaplanowano na godzinę 11:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Szymon Kiewel(54'Krzysztof Kozaczuk), Ignacy Ogłoziński, Alistair Selamolela, Jakub Łukasiak, Damian Chełmiński, Michał Janik(18'Piotr Wójcik), Sebastian Czapa(46'Damian Pociech), Jakub Przybył(70'Jakub Grzeszak), Patryk Kubicki, Patryk Obiała(82'Łukasz Brzozowski)

Skład Marcovii: Adam Radzikowski, Krystian Przyborowski(63'Patryk Kultys), Mateusz Argasiński, Kacper Bystros, Jan Szulkowski(63'Michał Durajczyk), Sebastian Szerszeń(63'Hubert Władyka), Karol Haber(77'Dariusz Piwowarek), Kamil Żmuda(77'Paweł Żmuda), Bartosz Osoliński(63'Igor Ruciński), Jakub Kabala, Artur Rawa

Mszczonowianka – Marcovia 4:2(3:2)

bramki: Patryk Kubicki 2, Patryk Obiała, Ignacy Ogłoziński – Mszczonowianka; Artur Rawa, Sebastian Szerszeń – Marcovia

żółte kartki: Jakub Przybył – Mszczonowianka; Artur Rawa, Grzegorz Siedlecki – trener - Marcovia