Mszczonowianka lepsza od trzecioligowca

26 lipca 2023, godz. 21:29, 432 wyświetleń

W rozegranym w środę 26 lipca w swoim czwartym meczu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem 2023/2024 zespół Mszczonowianki pokonał w Grodzisku Mazowieckim, grajacą w III lidze, tamtejszą Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2. Bramki dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobyli: Patryk Kubicki 2, Vladyslav Tsurkan i Jakub Skibiński

Spotkanie dobrze ułożyło się dla zespołu Pogoni, która pokazała wyższą kulturę gry w pierwszych fragmentów spotkania. Pierwszą bramkę grodziszczanie zdobyli już w 3 minucie a wynik podwyższyli w 29 minucie i prowadzili 2:0. Mszczonowianie się jednak nie poddali i tuż przed przerwą w 38 minucie bramkę kontaktową, która ustaliła wynik spotkania po pierwszej połowie ustalił Vladyslav Tsurkan. Do przerwy Pogoń prowadziła 2:1.

Po przerwie to Mszczonowianie zagrali dużo lepiej pokazując, że ich forma rośnie, a wygrana w Błoniu nie była przypadkowa. W 54 minucie bramkę wyrównującą zdobył Jakub Skibiński, a w 60 minucie na 3:2 dla Mszczonowianki zdobył niezawodny w ostatnim sezonie Patryk Kubicki. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 69 minucie skutecznie egzekwując rzut karny. Ostatecznie Mszczonowianka pokonała grającą w III lidze Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2. W najbliższy piątek 28 lipca zespół Mszczonowianki zagra kolejny mecz sparingowy. Tym razem w Książenicach zagra z występującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów Legią Warszawa U-19. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16:00.

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Szymon Kiewel, Michał Janik, Marcin Tyszka, Jakub Przybył, Damian Chełmiński, Piotr Ćwikowski, Vladyslav Tsurkan, Adam Stankiewicz, Łukasz Racis, Mateusz Siodoś, Piotr Petasz, Paweł Gierach, Jakub Skibiński, Dawid Jarczak, Piotr Wójcik, Patryk Kubicki, Damian Pociech Krzysztof Kozaczuk i 3 zawodników testowanych