Mszczonowianka odwróciła losy meczu

17 października 2022, godz. 09:07, 189 wyświetleń

W rozegranym w niedzielę 16 października w spotkaniu 12 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi zespół Mszczonowianki mimo że dwukrotnie przegrywał to ostatecznie pokonał w Warszawie drużynę Escoli Varsovia 3:2. Bramki dla podopiecznych Mykoły Dremliuka zdobyli: Piotr Petasz, Leon Hendigery i Piotr Wójcik

Przystępując do meczu w Warszawie z drużyną Escoli wszyscy we Mszczonowie wiedzieli, że mimo że drużyna miejscowa zajmuje ostatnie miejsce, to wcale nie oznacza, że się podda a o zwycięstwo będą musieli ciężko zapracować na sztucznej murawie. W dodatku Escola znana jest z bardzo dobrej Akademii Piłkarskiej, która wychowuje młodzież i sprzedaje do lepszych klubów w kraju i zagranicą a ich zawodnicy również reprezentują na różnym szczeblu kadrę Mazowsza

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy wykorzystali zły wyrzut piłki z autu Ignacego Ogłozińskiego, który źle zagrał do partnera. Po szybkim kontrataku i zagraniu Jana Bąka sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Kalisz i Escola objęła prowadzenie 1:0. Z tej przewagi miejscowa drużyna, cieszyła się zaledwie 5 minut. W 7 minucie rzut wolny wywalczył kapitan drużyny przyjezdnej Damian Pociech. W 8 minucie ten stały fragment na bramkę płaskim strzałem po ziemi z 34 metrów zamienił Piotr Petasz i w Warszawie mieliśmy remis 1:1.Po stracie bramki wiedząca jak się gra na takim typu boisku drużyna Escoli kilka razy zaskoczyła zespół Mszczonowianki ale w sytuacjach jakie stworzyła zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował w 23 minucie Jan Bąk, który w 37 minucie za pretensje do arbitra za niepodyktowanie rzutu karnego zobaczył drugą żółtą kartkę osłabiając swój zespół. Mimo to wynik ustalony w 7 minucie już się nie zmienił. Do przerwy Escola remisowała ze Mszczonowianką 1:1.

Po przerwie wcale nie było widać różnicy między obiema drużynami, a na domiar złego patrząc z punktu widzenia mszczonowian w 56 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze wprowadzonego w drugiej połowie Szymona Kołosowskiego i zamknięciu akcji przez Marcela Michalskiego Escola ponownie objęła prowadzenie. Tym razem 2:1. Strata drugiej bramki nie załamała jednak podopiecznych Mykoły Dremliuka, który postanowił zaryzykować wpuszczając ofensywnie usposobionych zawodników. Jak się później okazało było to doskonałe posunięcie. W 73 minucie po centrze Michała Janika jeden z obrońców miejscowej drużyny zdołał wybić piłkę, która trafiła pod nogi wprowadzonego w przerwie Łukasza Brzozowskiego. Ten nie namyślając się od razu zagrał do innego rozpoczynającego z ławki rezerwowych zawodnika Leona Hendigery'ego, a ten po przyjęciu najpierw zwiódł rywala a później precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu 2:2. Natomiast w 81 minucie po bezpośrednio bitym rzucie rożnym jak się później okazało Piotr Wójcik zapewnił końcowe zwycięstwo Mszczonowiance 3:2. Dzięki tej wygranej podopieczni Mykoły Dremliuka z dorobkiem 15 punktów awansowali z 12 na 10 miejsce w tabeli. Szansa na powiększenie dorobku będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 22 października, kiedy to na swoim boisku podejmą lidera tabeli Mazovię Mińsk Mazowiecki. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 12:30. Wcześniej, bo w środę o 15:30 przystąpią do walki o awans do Wielkiego Finału Pucharu Polski szczebla warszawskiego z Victorią Sulejówek.

Skład Escoli: Michał Androsiuk, Patrick Bergmann(46'Szymon Kołosowski), Karol Sygnowski, Marcel Michalski, Krzysztof Szynke Oliwier Jagielski(65'Stanisław Turowski), Kacper Wielewecki(65'Moatasem Aziz), Jakub Stachowicz(65'Ahmed Abdullah), Jan Bąk, Kacper Kalisz, Karol Witkowski(82'Michał Szymborski)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Ignacy Ogłoziński(46'Łukasz Brzozowski), Jakub Łukasiak, Piotr Petasz, Michał Janik, Damian Chełmiński(62'Konrad Szkopiński), Alistair Selamolela(63'Jakub Grzeszak), Piotr Wójcik, Damian Pociech, Patryk Kubicki(63'Leon Hendigery), Patryk Obiała(75' Krzysztof Kozaczuk)

Escola Varsovia – Mszczonowianka 2:3(1:1)

bramki: Kacper Kalisz, Marcel Michalski – Escola; Piotr Petasz, Leon Hendigery, Piotr Wójcik – Mszczonowianka

żółte kartki: Jan Bąk – 2, Patrick Bergmann, Krzysztof Szynke – Escola; Jakub Łukasiak – Mszczonowianka

czerwona kartka: Jan Bąk – za 2 żółte