Mszczonowianka ratuje remis

21 sierpnia 2021, godz. 22:29, 296 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 21 sierpnia w spotkaniu 3 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki zremisował w Baniosze z tamtejszym Orłem Baniocha 2:2. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Patryk Kubicki i Jakub Grzeszak

Przygotowując się do tego spotkania drużyna Mszczonowianki wiedziała, że mecze z beniaminkiem ligi szczególnie na jego terenie nie będzie łatwym pojedynkiem i mimo dobrego początku takim był. Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka, którzy zaskoczyli swoich przeciwników po zagraniu piłki ze stałego fragmentu gry. Po szybko rozegranym rzucie wolnym piłkę w kierunku niezawodnego od początku sezonu Patryka Kubickiego posłał Karol Worach, a ten pewnym strzałem otworzył wynik meczu już w 3 minucie meczu. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gości będą kwestią czasu to niespodziewanie coraz lepiej wyglądała gra miejscowego Orła. Brakowało mu jednak skuteczności i dzięki temu Mszczonowianka prowadziła do przerwy 1:0.

Po przerwie goście potwierdzili swoją dobrą grę i w 57 minucie wynik spotkania wyrównał Michajło Koriażnow i zrobiło się 1:1. Od tego momentu oba zespoły postawiły na ofensywną grę, która pozwoliła by strzelić bramkę dającą zwycięstwo. Udało się to zrobić gospodarzom, którzy za sprawą Tomasza Dolińskiego w 74 minucie objęli prowadzenie 2:1. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się niespodziewanym i zwycięstwem beniaminka to walcząca do końca Mszczonowianka ostatecznie wyszarpała remis. W 94 minucie spotkania po zagraniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Przemysława Jakóbiaka futbolówkę głową przedłużył Karol Worach a piłkę do skierował Jakub Grzeszak. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Po 3 spotkaniach piłkarskiej Forbet IV ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki zgromadził na swoim koncie 7 punktów i zajmuje obecnie 3 miejsce tracąc dwa punkty do dwóch czołowych drużyn MKS Piaseczno i Victorii Sulejówek. Następne spotkanie drużyna Mszczonowianki rozegra w najbliższy piątek 27 sierpnia i podejmie w nim zespół Podlasie Sokołów Podlaski. Mecz ten rozpocznie się o 17:30.

Skład Orła: Oliwier Wienczatek, Tomasz Doliński, Wojciech Gorczyca, Marcel Mich (65'Adam Myszkowski), Michajło Koriażnow (94'Antoni Kozyra), Eryk Agnyziak (93'Oliwier Olszewski), Maksymilian Niciporuk, Piotr Bogacki, Piotr Sadowski, Cezary Michalak(75'Mariusz Rosa), Krzysztof Możdżonek( 66'Patryk Kościanek)

Skład Mszczonowianki:Daniel Leszczyński, Mateusz Jeliński (85'Jakub Przybył), Hubert Gutkowski, Karol Worach, Michał Janik, Piotr Wójcik (73'Jakub Grzeszak), Damian Chełmiński, Przemysław Jakóbiak, Damian Pociech, Patryk Kubicki, Mikołaj Napora

Orzeł Baniocha – Mszczonowianka 2:2(0:1)

Bramki: Michajło Koriażnow, Tomasz Doliński – Orzeł; Patryk Kubicki, Jakub Grzeszak – Mszczonowianka

Żółte kartki: Wojciech Gorczyca, Cezary Michalak, Eryk Agnyziak, Maksymilian Niciporuk – Orzeł; Przemysław Jakóbiak, Patryk Kubicki, Michał Janik – Mszczonowianka