Mszczonowianka ratuje remis

30 października 2021, godz. 22:43, 302 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 30 października w spotkaniu 14 kolejki Forbet IV ligi zespół Mszczonowianki mimo że przegrywał po pierwszej połowie 0:2 to ostatecznie po dobrej grze w drugiej połowie zremisował w Sulejówku z tamtejszą Victorią Sulejówek 2:2. Obie bramki dla podopiecznych Damiana Milewskiego zdobył Mikołaj Napora.

Jadąc do Sulejówka drużyna Mszczonowianki wiedziała, że na tym terenie nigdy nie gra się łatwo i czeka ją ciężka przeprawa. Mimo to do meczu przystępowali w dobrych nastrojach po ubiegłotygodniowej wygranej na własnym boisku z Zamłyniem Radom. Dla Victorii był to mecz, w którym chciała udowodnić, że porażka przed tygodniem w Przysusze był wypadkiem przy pracy. W tym spotkaniu widzowie obejrzeli dwa różne oblicza obydwu drużyn. W pierwszej z nich podrażniona po wyjazdowej wpadce z Oskarem Victoria dość szybko narzuciła swój styl gry przeciwnikowi. Zaowocowało to zdobyciem przez tą drużynę dwóch bramek. Pierwszą z nich gospodarze zdobyli w 18 minucie. Po zagraniu Sebastiana Pindora do Jana Skotnickiego ten wykłada piłkę do Bartłomieja Szulima, który pewnym strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania i Victoria objęła prowadzenie 1:0. Zdobyta bramka pozwoliła poczuć się pewnie tej drużynie, która dalej dążyła do podwyższenia tego wyniku. Udało jej się to w 33 minucie, kiedy to tym razem to Bartłomiej Szulim zagrał piłkę przed bramkę a typową kontrę zespołu z Sulejówka wykończył Jan Skotnicki. Victoria prowadziła już 2:0. Jak się później okazało, takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Ktoś kiedy powiedział, że prowadzenie 2:0 jest jednym z najbardziej z niewygodnych. Te słowa w drugiej części meczu dobitnie to pokazały. Po przerwie mieliśmy zupełnie inne oblicze tej rywalizacji. Teraz to Mszczonowianka doszła do głosu a pozytywnym bodźcem tego była akcja z 62 minuty. Wszystko rozpoczął Michał Janik, który dograł do Przemysława Jakóbiaka a ten do Patryka Kubickiego. Ten ostatni zaś zagrał do Mikołaja Napory, który zakończył wszystko zdobyciem bramki kontaktowej. Victoria prowadziła już tylko 2:1.

Po zdobytej bramce oba zespoły postawiły na grę ofensywną. Jednak brakowało efektów w postaci zdobycia gola. A najlepsze okazję na zmianę wyniku miały miejsce w samej końcówce meczu. Obie miała je drużyna miejscowa. Najpierw w 84 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem zmarnował Jakub Czarnecki a w 93 minucie Sebastian Pindor. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromną wygraną piłkarzy z Sulejówka, to dość niespodziewanie w 94 minucie to podopieczni Damiana Milewskiego doprowadzili do remisu. Wszystko rozpoczął Przemysław Jakóbiak, który zagrał do Dawida Poddębniaka ten zacentrował piłkę w pole karne, gdzie przytomnie w stronę Mikołaja Napory zgrał futbolówkę Patryk Obiała. Mikołaj Napora wykorzystał swoją szansę i pewnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na wagę upragnionego remisu. Ostatecznie mecz zakończył się bramkowym remisem 2:2. Po 14 kolejkach zespół ze Mszczonowa z dorobkiem 24 punktów zajmuje 7 miejsce. Za tydzień natomiast drużyna Mszczonowianki zagra kolejny mecz ligowy. W meczu 15 kolejki Forbet IV ligi podejmą na własnym boisku beniaminka ligi Milan Milanówek. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skład Victorii: Borys Kwiatkowski, Mateusz Domżalski, Rafał Dębski, Kacper Jarosz, Sebastian Rak, Konrad Śliwka(62'Jakub Czarnecki), Bartłomiej Gromek, Sebastian Pindor, Kamil Wróbel(70'Jan Dźwigała), Bartłomiej Szulim(70'Patryk Szeliga), Jan Skotnicki(89'Konrad Marusiak)

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak, Karol Worach, Michał Janik, Patryk Czarnecki(58'Jakub Grzeszak), Konrad Szkopiński, Przemysław Jakóbiak, Mikołaj Napora, Patryk Kubicki(63'Piotr Wójcik), Patryk Obiała

Victoria Sulejówek – Mszczonowianka 2:2(2:0)

bramki: Jan Skotnicki, Bartłomiej Szulim – Victoria; Mikołaj Napora – 2 – Mszczonowianka

żółte kartki: Śliwka – Victoria; Konrad Szkopiński – 2 - Mszczonowianka

czerwona kartka: Konrad Szkopiński – za 2 żółte