Mszczonowianka ratuje remis

04 listopada 2023, godz. 21:56, 248 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 4 listopada w spotkaniu 15 kolejki piłkarskiej IV ligi mazowieckiej zespół Mszczonowianki zremisował w Józefowie z tamtejszą Józefovią Józefów 1:1. Bramkę dla podopiecznych Piotra Kocęby zdobył Piotr Ćwikowski

Przystępując do meczu z beniaminkiem z Józefowa we Mszczonowie oczekiwali trudnej potyczki, ponieważ zespół Józefovii w meczu z teoretycznie lepszym od siebie potrafi zaskoczyć. Tak było w konfrontacji obu tych drużyn 4 lata temu, kiedy to na boisku zespół prowadzony niezmiennie od tamtego czasu przez Damiana Politańskiego wygrał 2:0.

Początek spotkania mógł należeć do miejscowych, kiedy to w 2 minucie piłka po strzale Rafała Macioszka odbiła się od poprzeczki. Później jednak do głosu doszli gości ze Mszczonowa, którzy zostali zmuszeni przez przeciwników do gry w ataku pozycyjnym. Na pierwszą akcję podopiecznych Piotra Kocęby zakończonej strzałem trzeba było czekać do 21 minuty, kiedy to po centrze Dawida Jarczaka z rzutu rożnego celny strzał głową oddał Arkadiusz Drapsa.

W 29 minucie z kolei Piotr Ćwikowski zagrał do Patryka Kubickiego a ten do Damiana Pociecha, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem przeciwników a w 32 minucie po wygranej walce o piłkę Patryk Kubicki dostrzegł niepilnowanego Arkadiusza Drapsę, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki. Do przerwy mieliśmy 0:0.

Po przerwie spotkanie mogło się ułożyć po myśli podopiecznych Piotra Kocęby. W 47 minucie po centrze Michała Janika strzał kapitana Mszczonowianki Damiana Pociecha dobrze obronił golkiper Józefovii Damian Baczewski, który w 49 minucie wygrał pojedynek z napastnikiem Arkadiuszem Drapsą. W 55 minucie nie mająca za bardzo argumentów w tym meczu zespół Józefovii dość niespodziewanie dla wszystkich zdobył bramkę. Piłkę w kierunku bramki posłał Wojciech Migas, który tzw. centrostrzałem zaskoczył blok defensywny rywali i Józefovia objęła prowadzenie 1:0.

Od tego momentu Mszczonowianka z każdą mijającą minutą podejmowała coraz większe ryzyko aby szybko odwrócić losy meczu. W 71 minucie sama naraziła się na kontrę, która powinno przypieczętować wygraną ale po dwójkowej akcji Wojciech Migas Hernan Jacquet ten drugi niewykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem uderzając obok bramki.

Gdy wydawało się, że sensacyjne zwycięstwo Józefovii stanie się faktem, to grająca do końca Mszczonowianka w 96 minucie spotkania za sprawą Piotra Ćwikowskiego ostatecznie uratowała remis w tym meczu i ostatecznie zakończyła spotkanie remisem 1:1. Remis ten spowodował, że podopieczni Piotra Kocęby spadli z czwartej na piątą pozycję w tabeli. Za tydzień Mszczonowianka zagra na swoim boisku z mającym ambicję awansu do III ligi K.S CK Troszyn. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 11 listopada o 12:30.

Skład Józefovii: Daniel Baczewski, Stanisław Turowicz, Mikołaj Adamiak, Maciej Blechman, Adrian Gapczyński, Tomasz Filochowski(81' Tomasz Okleka), Michał Macioszek, Rafał Macioszek(68' Hernan Jacquet), Filip Pietrusiewicz, Wojciech Migas, Ignacy Ognicha(73' Maciej Kruszewski)

Skład Mszczonowianki: Daniel Leszczyński, Jakub Skibiński, Paweł Gierach, Szymon Kiewel, Jakub Łukasiak(74'Piotr Petasz), Dawid Jarczak, Jakub Przybył(74'Krzysztof Kozaczuk), Piotr Ćwikowski, Damian Pociech(75'Michał Janik), Patryk Kubicki, Arkadiusz Drapsa

Józefovia – Mszczonowianka 1:1(0:0)

bramki: Wojciech Migas – Józefovia; Piotr Ćwikowski – Mszczonowianka

żółte kartki: Filip Pietrusiewicz, Ignacy Ognicha, Michał Macioszek – Józefovia; Jakub Przybył, Dawid Jarczak, Piotr Ćwikowski - Mszczonowianka