Mszczonowianka rozbiła rywali

25 września 2021, godz. 23:30, 315 wyświetleń

W rozegranym w sobotę 25 września w spotkaniu 9 kolejki piłkarskiej Forbet IV Ligi Mazowieckiej zespół Mszczonowianki pokonał na swoim boisku drużynę Płomienia Dębe Wielkie 8:0. Bramki dla podopiecznych Pawła Jakóbiaka zdobyli: Mikołaj Napora 2, Konrad Szkopiński, Karol Worach, Hubert Gutkowski, Jakub Grzeszak. Były też 2 bramki samobójcze rywali. Jednocześnie była to najwyższa wygra zespołu ze Mszczonowa w historii rozgrywek na poziomie IV ligi.

Przystępując do spotkania z Płomieniem zespół Mszczonowianki chciał znów udowodnić sobie, że jest zespołem, który ma w sobie dużo jakości. Jak się później okazało tak też było.Od początku spotkania gra toczyła się pod dyktando zespołu miejscowego, który już w 10 minucie po raz pierwszy przełamał obronę rywali. Po zagraniu piłki do Konrada Szkopińskiego ten zdecydował się na strzał zza pola karnego, po którym futbolówka powędrowała w samo okienko bramki. Od tego meczu Mszczonowianka objęła prowadzenie 1:0. W 21 minucie niefortunną interwencją w polu karnym, po centrze Patryka Kubickiego, popisał się obrońca Płomienia Marcin Świstak, który przy próbie wybicia umieścił piłkę w bramce własnej drużyny i dzięki temu zmienił wynik na 2:0 dla Mszczonowian. Na kolejną bramkę podopieczni Pawła Jakóbiaka kazali czekać swoim kibicom do 36 minuty. Wtedy to w pole karne piłkę posłał Przemysław Jakóbiak a tam niepilnowany w polu karnym obrońca Karol Worach precyzyjnym strzałem głową jak się później okazało ustalił wynik meczu po pierwszej połowie. Do przerwy Mszczonowianka prowadziła już 3:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie a mszczonowianie zdobyli jeszcze pięć goli. Wszystko rozpoczęło się w 51 minucie, kiedy to po raz drugi w tym meczu asystę przy bramce samobójczej rywali zanotował Patryk Kubicki, a niefortunnym strzelcem był obrońca Wojciech Antolak i było już 4:0. W 56 minucie podopieczni Pawła Jakóbiaka nie potrzebowali już pomocy przeciwnika i sami za sprawą Huberta Gutkowskiego, który wykorzystał zagranie Patryka Kubickiego, podwyższyli wynik na 5:0. W 66 minucie po dośrodkowaniu Przemysława Jakóbiaka wprowadzony napastnik Mikołaj Napora zmieniając wynik na 6:0. W 74 minucie z kolei skutecznie przeciwnikowi piłkę odebrał Mikołaj Napora, który zagrał akcję tzw. klepkę z Przemysławem Jakóbiakiem a następnie sam zdobył kolejną bramkę i Mszczonowianka prowadziła już 7:0. Wynik spotkania jak się później okazało został ustalony w 78 minucie, kiedy to pojedynek z obrońcami wygrał Konrad Szkopiński, który dograł do innego zawodnika wprowadzonego z ławki rezerwowej Jakuba Grzeszaka, a ten nie zastanawiając się długo uderzył tak, że piłka najpierw odbiła się od poprzeczki a następnie przekroczyła linię bramkową. Ostatecznie mecz zakończył się efektownym a jednocześnie wysokim zwycięstwem Mszczonowianki 8:0. Teraz podopiecznych Pawła Jakóbiaka czekają dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się we wtorek w Garwolinie z tamtejszą Wilgą w ramach rozgrywek Pucharu Polski na etapie Okręgu Warszawa, a następnie w sobotę 2 października powrócą do ligowej rzeczywistości i zmierzą się w niej, Mińsku Mazowieckim, z tamtejszą Mazovią. Oba mecze rozpoczną się o 16:00.

Skład Mszczonowianki: Adam Filipiuk, Mateusz Jeliński(74'Anthony Chukwuemeka), Hubert Gutkowski, Dawid Poddębniak(76'Aleksy Wiśniewski), Karol Worach, Przemysław Jakóbiak(78'Damian Chełmiński), Piotr Wójcik(61'Patryk Czarnecki), Konrad Szkopiński, Damian Pociech, Patryk Kubicki(71'Jakub Grzeszak), Patryk Obiała(54'Mikołaj Napora)

Skład Płomienia: Jakub Czajka, Jan Laskowski, Aboubacar Conde, Daniel Matwiejczyk(63'Daniel Onyekachi), Bartłomiej Woś(68'Damian Pytel), Emil Możdżonek, Kacper Cacko, Damian Bąk(46'Wiktor Antolak), Marcin Świstak(46'Kamil Nidzgorski), Mateusz Malesa(46'Kacper Smoderek), Josiah Chukwudi(77'Kacper Pyrek)

Mszczonowianka – Płomien Dębe Wielkie 8:0(3:0)

Bramki: Mikołaj Napora 2, Konrad Szkopiński, Karol Worach, Hubert Gutkowski, Jakub Grzeszak – Mszczonowianka oraz 2 bramki samobójcze rywali

żółte kartki: Karol Worach, Piotr Wójcik, Mateusz Jeliński, Dawid Poddębniak – Mszczonowianka; Kacper Smoderek - Płomień

czerwona kartka: Aboubacar Conde – za przystąpienie do bójki z rywalem - Płomień